• Informacje na temat:

  tacierzyński

Artykuły na temat: tacierzyński
 • Grupa Virgin wprowadziła roczny płatny urlop tacierzyński

  Szef i założyciel grupy Virgin Richard Branson wprowadził w swych firmach 12-miesięczny urlop tacierzyński; od wtorku zarówno młode mamy, jak i świeżo upieczeni ojcowie mają prawo do pełnopłatnego urlopu rodzicielskiego - podał amerykański tygodnik "Time".

 • Szef Facebooka idzie na tacierzyński

  Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił na swoim profilu, że po narodzinach swojej córki weźmie dwumiesięczny urlop tacierzyński. Szef Facebooka zamierza również przekazać na cele dobroczynne swój pakiet akcji portalu.

 • Czy to prawda, że zarówno urlop tacierzyński, jak i ojcowski chronią świeżo upieczonego tatę przed utratą etatu?

 • Łączenie wydłużonej części urlopu rodzicielskiego z pracą na część etatu

  Pracownica łączyła 16 tygodni urlopu rodzicielskiego z pracą na 1/2 etatu, co spowodowało wydłużenie urlopu o osiem tygodni. Czy w trakcie korzystania z wydłużenia urlopu może wnioskować o jego łączenie z pracą?

 • Gdy w trakcie urlopu rodzicielskiego matka chce wrócić do pracy, opiekę nad dzieckiem może przejąć ojciec.

 • Zmiany w zakresie prawa do zasiłku macierzyńskiego

  Z dniem 14 sierpnia 2015 r. wejdą w życie przepisy umożliwiające skorzystanie z zasiłku macierzyńskiego przez ubezpieczonego ojca dziecka w sytuacji, gdy nieubezpieczona matka dziecka nie może sprawować nad nim opieki. Będzie to możliwe w przypadku jej śmierci albo porzucenia przez nią dziecka lub też w sytuacji, gdy opiekę nad dzieckiem uniemożliwi jej stan zdrowia.

 • Bezcenne chwile z tatą, czyli urlop tacierzyński

  Urlop tacierzyński jest nowością w polskim prawie. Jak to z nowościami bywa: trochę się ich obawiamy i od nich stronimy. W tym wypadku warto jednak skorzystać z możliwości, jakie daje nam kodeks pracy. Chwile spędzone z dzieckiem są bowiem bezcenne!

 • Od 2016 zmiany w urlopach rodzicielskich

  Od nowego roku wchodzą w życie zmiany dotyczące urlopów rodzicielskich. Dodatkowy urlop macierzyński zostanie włączony do urlopu rodzicielskiego, który tym samym wydłuży się do 32 tygodni.

 • Pracownicy boją się iść na "tacierzyński"

  ...z obawy przed utratą zatrudnienia. Z tych samych względów ojcowie rzadko korzystają z dwóch lub trzech tygodni dodatkowego, dobrowolnego urlopu "tacierzyńskiego". Więcej na ten temat pisze dziś "Dziennik...

 • Wymiana uprawnień rodzicielskich między pracownikami-rodzicami

  Regulacje dotyczące pracowniczych uprawnień rodzicielskich należą do jednych z bardziej rozbudowanych w prawie pracy. Niektóre przepisy dotyczące poszczególnych uprawnień zawierają wiele wariantów skorzystania z nich przez pracownika-rodzica lub przez obu rodziców posiadających status pracownika. Przy podziale urlopu macierzyńskiego czy rodzicielskiego trzeba jednak dochować wymogów formalnych, w pewnym stopniu zależnych od trybu udzielenia urlopu.