• Informacje na temat:

  tadeusz mazowiecki premier

Artykuły na temat: tadeusz mazowiecki premier
 • Sondaż premierów III RP: Tusk najlepszy, ale po piętach depcze mu Szydło

  Donald Tusk był najlepszym premierem po 1989 r. Po piętach depcze mu jednak Beata Szydło. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "DGP" przez Panel Ariadna.

 • Mija 25 lat od "planu Balcerowicza"

  Transformacja gospodarcza, utożsamiana z nazwiskiem Leszka Balcerowicza była zwieńczeniem zmian ustrojowych, do jakich doszło w ciągu całego 1989 roku - obrad Okrągłego Stołu, wyborów 4 czerwca, powołania rządu, kierowanego przez pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

 • Polak jednak potrafi - w dwa tygodnie zmieniliśmy kraj

  Dwa tygodnie zajęło sejmowi kontraktowemu uchwalenie ustaw, które pozwoliły na przeprowadzenie gospodarczej rewolucji w Polsce. 17 grudnia mija 25 lat od zaprezentowania "planu Balcerowicza".

 • Rok 2016 w gospodarce: Czas wielu zmian (1.)

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki Skarbu Państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • PiS idzie w ślady poprzedników? Aby naprawić instytucje, trzeba je obsadzić swoimi ludźmi

  Swoją diagnozę PiS sformułował w 2014 r. W programie partii opisano system, który partia chciała obalić. - Fundamentalną zasadą, na której opiera się system Tuska, jest traktowanie utrzymania władzy jako celu nadrzędnego. Nasi ludzie będą realizować naszą wizję, bo będą wierni i lojalni. Dzięki temu skokowo poprawi się jakość instytucji. Taka filozofia stoi za wielką dobrą zmianą. Bardzo naiwna filozofia - pisze Grzegorz Osiecki.

 • BCC nagrodził liderów polskiego biznesu

  Podczas gali Business Centre Club (BCC) w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, 11 firm otrzymało tytuły Liderów Polskiego Biznesu. Nagrody specjalne otrzymali b. szef MON Janusz Onyszkiewicz, b. wicepremier Janusz Steinhoff oraz b. premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.

 • Dawnych wspomnień czar...

  Ach, jaka szkoda, że prawie zupełnie nie zauważyliśmy tej rocznicy! Umknęła ona nie tylko naszej uwadze, ale także uwadze większości dziennikarzy, którzy akurat zajęci byli bardzo rozpamiętywaniem swego upokorzenia, że Jarosław Kaczyński nie zaprosił ich do asystowania przy parafowaniu Paktu Stabilizacyjnego.

 • Dość gadania

  "Dość teatru politycznego, do roboty" - grzmiał na opozycję Marek Belka podczas czwartkowej debaty nad uchwałą o odwołanie jego rządu. I słusznie, bo kto jak kto, ale posłowie się nie przemęczają. Szkoda tylko, że samemu premierowi robota niespecjalnie pali się w rękach.

 • Na zakończenie XIII Forum w Krynicy odbyła się sesja plenarna, która pod znaczącym tematem całego Forum "Rozszerzenie Unii Europejskiej: pierwszy czy ostatni etap integracji.?" - starała się odpowiedzieć na pytanie, co dalej z integracją i na jakim etapie jej jesteśmy?