• Informacje na temat:

  taleb nassim

Artykuły na temat: taleb nassim
 • Wkroczyliśmy w epokę wysokiej zmienności

  Inwestuję na rynku walutowym już od ponad 30 lat, z lepszymi i gorszymi rezultatami. Przez przypadek rozpocząłem tę działalność w czasie, gdy dla waluty mojej ojczyzny - korony duńskiej - przyjęto sztywny kurs względem marki niemieckiej; były to lata 1982/1983.

 • Znajdź spadochron, bo do uderzenia jest blisko

  Przez cały 2018 r. stale podkreślaliśmy, że inwestorzy powinni przyjąć strategię defensywną w odniesieniu do akcji i unikać branży półprzewodników i motoryzacyjnej ze względu na eskalację wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

 • Mamy nadal "rynek niedźwiedzia"

  Wzrost gospodarczy w USA w 2010 r. może wynieść 0,5 proc., a stopa bezrobocia 11 proc. wobec 10 proc. w 2009 - ocenił Nouriel Roubini, profesor ekonomii New York University.

 • Inwestorze, uważaj na ryzyko polityczne

  Nie tylko katastrofy naturalne, kryzysy finansowe, bankructwa dużych firm czy złe dane makroekonomiczne mogą w kilka dni drastycznie obniżyć wartość naszego portfela.

 • Dziesięć pojęć, które straciły znaczenie

  W kilka miesięcy nauczyliśmy się więcej niż przez kilka lat intensywnych studiów. W średnim zapamiętamy zapewne, że 2008 r. był rokiem, w którym domino finansowe zaczęło się sypać. W długim terminie najprawdopodobniej jednak prawdziwa okaże się myśl Georga Wilhelma Friedricha Hegla sprzed ok. 200 lat: "Historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła".