• Informacje na temat:

  tama trzech przełomów w chinach

Artykuły na temat: tama trzech przełomów w chinach
 • Praca dla replikanta

  ...., a w Korei pracę stracił już co dziesiąty robotnik. I nie mają tu większego znaczenia koszty pracy - na jednym z najtańszych rynków siły roboczej, w Chinach, już od połowy lat 90. maleje zatrudnienie...

 • Chiński potentat rynku energii odnawialnej buduje globalne imperium

  Należąca do chińskich władz grupa China Three Gorges (CTG) inwestuje w sektor energii odnawialnej, kupuje na całym świecie, w tym w Polsce, firmy z tej branży - podała w zeszłym tygodniu agencja AP.

 • Ceny mleka nadal będą spadać!

  Duża produkcja mleka na krajowym, europejskim, a także światowym rynku spowoduje spadkowe tendencje cenowe w pierwszych miesiącach 2015 roku - przewiduje Bank BGŻ. Obecnie za litr mleka w skupie producenci otrzymują nieco ponad 1,2 zł. Trudna sytuacja na tym rynku, pogłębia rosyjskie embargo na pozostałe produkty mleczne.

 • J.K.Ardanowski ogłasza nabór na radców rolnych

  Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że ruszył konkurs na radców rolnych. Mają oni pomagać polskim rolnikom w eksporcie żywności na zagraniczne rynki.

 • Grupa Azoty stawia nie tylko na tradycyjne rozwiązania w branży chemicznej, ale też na grafen, który ma być asem atutowym w nowej strategii rozwoju spółki.

 • Optymizm po wygranej VVD i Fed

  Kontrakty na europejskie indeksy rosną po środowej podwyżce stóp procentowych w USA i uldze na rynkach wywołanej wygraną partii VVD premiera Ruttego w Holandii - podają maklerzy. Pod wpływem wieści z USA złoty ostro zarobił do dolara - schodząc do 4,0160.

 • Polski rynek nieruchomości wysoko oceniony!

  Polski rynek nieruchomości jest najwyżej ocenianym w Europie Środkowo - Wschodniej i pozostaje w grupie państw transparentnych, wyprzedzając jednocześnie m.n. Austrię czy Norwegię. Najbardziej transparentne rynki świata to Wielka Brytania, Australia, Stany Zjednoczone, Francja, Kanada, Holandia, Nowa Zelandia, Niemcy, Irlandia, Szwecja i Finlandia.

 • Gdańsk zabiera statki Hamburgowi

  Polskie porty przejmują część towarów odprawianych dotychczas nad Morzem Północnym. To sukces przy ostrej konkurencji. Ale rysują się też pewne ograniczenia związane m.in. z tworzeniem aliansów armatorów.

 • Fed podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

  Zgodnie z oczekiwaniami analityków, amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) pozostawiła stopy procentowe bez zmian. Główna stopa procentowa wynosi 0,25-0,50 procent.

 • Wicepremier Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.