• Informacje na temat:

  tarcza podatkowa

Artykuły na temat: tarcza podatkowa
 • Szokujące zarobki w telewizji publicznej

  ...186,7 tys. zł, a w państwowej telewizji zaledwie 5,2 tys. zł i to tylko dlatego, że spółkę chroniła tarcza podatkowa. Analogicznie na jednego pracownika przypadało w Polsacie i TVN ponad 1,1 mln zł...

 • Korzyści podatkowe a wybór finansowania samochodu

  Wybór finansowania zakupu samochodu niesie ze sobą skutki podatkowe. Klient nabywa prawo do różnych odliczeń, które pozwalają, w porównaniu do mniej korzystnych sposobów, dodatkowo zaoszczędzić nawet ponad 10 proc. ceny samochodu.

 • Donald Trump powróci z tarczą?

  Trump nie daje za wygraną. Republikanie w najbliższych dniach mają przedstawić nowy projekt reformy systemu opieki zdrowia. Jeśli tym razem uda się znieść Obamacare, będzie to bardzo pozytywny bodziec dla rynków.

 • UE bierze na celownik doradców podatkowych firm; mają donosić na swych klientów

  Doradcy podatkowi, czy firmy konsultingowe w UE pomagające swym klientom w zmniejszaniu opodatkowania przez przenoszenie zysków do innych krajów, będą narażeni na grzywny, jeśli nie poinformują władz o tym procederze. Dyrektywę w tej sprawie uzgodniła Rada UE.

 • Czego nie zabraniają przepisy, tego KAS opiniami zakaże

  Trwa uszczelnianie systemu podatkowego. Część tego procesu przeprowadzana jest w drodze corocznej nowelizacji ustaw podatkowych. Dla przykładu, z początkiem stycznia 2018 r. w samej ustawie o PIT zmianie uległa treść 22 artykułów (na 58 istniejących), a w ustawie o CIT zmian dokonano w aż 33 artykułach (na 42 istniejące).

 • W pewnych okolicznościach fundacja - zarówno ta założona w Polsce, jak i w dowolnym niemal raju podatkowym - może stanowić bardzo korzystną podatkowo formułę prowadzenia działalności. Może być też tarczą chroniącą majątek przed wierzycielami oraz narzędziem planowania sukcesji majątkowej.

 • Czym kierować się przy zakupie auta do firmy?

  Większość firm kieruje się ceną, ale warto zastanowić się jak ją liczyć, ponieważ sam koszt zakupu to nie wszystko, a w zasadzie dopiero początek wyliczeń. Dla użytkownika ważne są korzyści podatkowe i całkowity koszt eksploatacji, czyli w skrócie z angielskiego TCO.

 • Fiskus zaopatrzony w nowe narzędzia IT - podatnicy pod stałą kontrolą

  Przestępcy skazani na karę pozbawienia wolności w wymiarze nieprzekraczającym jednego roku mogą ubiegać się o zamianę więzienia na dozór, np. we własnym domu lub mieszkaniu. Podlegają wówczas codziennej kontroli. Podobne rozwiązania próbuje wprowadzić fiskus w stosunku do przedsiębiorców i podatników.

 • Banki wolą sprzedać niespłacany kredyt hipoteczny, niż przejąć nieruchomość

  Bankom nie opłaca się przejmowanie zadłużonych nieruchomości. Sprzedając firmom windykacyjnym niespłacone kredyty hipoteczne, są w stanie odzyskać od 1/6 do 1/3 należności, do tego dochodzą odpisy podatkowe. Dzięki temu rynek wierzytelności hipotecznych sprzedawanych firmom windykacyjnym rośnie.

 • Samochód dla biznesu - czego nie powinno w nim zabraknąć?

  Prowadzenie działalności gospodarczej bez samochodu może być mocno utrudnione. Samochód jest bowiem nie tylko środkiem lokomocji, ale również wizytówką firmy i swoistym symbolem sukcesu. Co więcej, jego przemyślany zakup może przyczynić się do stworzenia korzystnej dla firmy tarczy podatkowej. Jakie cechy posiada idealny samochód dla biznesu?