• Informacje na temat:

  tarcza polski

Artykuły na temat: tarcza polski
 • Brembo zainwestuje w Dąbrowie Górniczej dalsze 240 mln zł

  KSSE, która jest największą polską strefą ekonomiczną - przyciągnęła dotąd ponad 200 inwestorów. Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata Polecamy: Praca Częstochowa...

 • Donald Trump powróci z tarczą?

  Trump nie daje za wygraną. Republikanie w najbliższych dniach mają przedstawić nowy projekt reformy systemu opieki zdrowia. Jeśli tym razem uda się znieść Obamacare, będzie to bardzo pozytywny bodziec dla rynków.

 • Bunt służby więziennej? Mamy trzy środki przymusu bezpośredniego: proszę, bardzo proszę i błagam

  ...polskiego więziennictwa. Tylko w ciągu 2 lat realizacji programu zatrudnienie skazanych zwiększyło się o prawie 12 tysięcy osadzonych, a wskaźnik powszechności zatrudnienia osadzonych przekroczył(...) zapewniony, nie występują jakiekolwiek zagrożenia we właściwym funkcjonowaniu Służby Więziennej i jednostek penitencjarnych na terenie Polski. Wszystkie zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa...

 • Polski czołg? Czcze gadanie i mrzonki

  W PRL był taki czas, w latach 70., w którym Polska była - wedle rządzących - ósmą potęgą gospodarczą świata. Jak wiadomo, można mówić, że maluch jest szybszy od ferrari, ale to nie ma większego wpływu na rzeczywistość.

 • ​Jak pracodawca może walczyć z "lewymi" zwolnieniami lekarskimi?

  Nadchodzi jesień - czas powrotów z wakacji i ostatnich urlopów. "Bycie chorym na samą myśl o powrocie do pracy" coraz częściej przestaje być przenośnią, a staje się rzeczywistością wielu polskich pracowników, którzy chętnie przedłużają sobie wakacje za pomocą "lewych" zwolnień.

 • Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu srebrną monetę o nominale 10 zł

  18 kwietnia 2016 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu srebrną monetę "Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego im. Sławomira S. Skrzypka" o nominale 10 zł.

 • Kodeks Etyki Lekarskiej to mieszanina frazesów

  ...profesorze, czym tak naprawdę był i obecnie jest Kodeks Etyki Lekarskiej? W polskiej medycynie panuje istny kult Kodeksu Etyki Lekarskiej (KEL). Jakże wielu lekarzom wydaje się, że ich etyczność(...) aktualny polski KEL, opublikowany w najnowszej wersji w 2004 roku przez Krajowy Zjazd Lekarzy. Jest on właśnie taką mieszaniną mowy-trawy oraz ekspresji różnych korporacyjnych fobii, urazów i zaklęć...

 • Miecze z własnej kuźni

  Armia ma pieniądze. Polski przemysł ma technologie (niektóre) i możliwości. Rolą rządu jest stymulacja i - w konsekwencji - mnożenie produkcji, a także eksportu.

 • W pewnych okolicznościach fundacja - zarówno ta założona w Polsce, jak i w dowolnym niemal raju podatkowym - może stanowić bardzo korzystną podatkowo formułę prowadzenia działalności. Może być też tarczą chroniącą majątek przed wierzycielami oraz narzędziem planowania sukcesji majątkowej.

 • Polonia Warszawa na monetach NBP - nowa seria, nowy nominał

  18 listopada 2011 r. Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monety upamiętniające klub piłkarski Polonia Warszawa, o nominałach 5 i 2 zł.