• Informacje na temat:

  tarcza polski co dalej

Artykuły na temat: tarcza polski co dalej
 • Kodeks Etyki Lekarskiej to mieszanina frazesów

  ...profesorze, czym tak naprawdę był i obecnie jest Kodeks Etyki Lekarskiej? W polskiej medycynie panuje istny kult Kodeksu Etyki Lekarskiej (KEL). Jakże wielu lekarzom wydaje się, że ich etyczność(...) aktualny polski KEL, opublikowany w najnowszej wersji w 2004 roku przez Krajowy Zjazd Lekarzy. Jest on właśnie taką mieszaniną mowy-trawy oraz ekspresji różnych korporacyjnych fobii, urazów i zaklęć...

 • Polski czołg? Czcze gadanie i mrzonki

  W PRL był taki czas, w latach 70., w którym Polska była - wedle rządzących - ósmą potęgą gospodarczą świata. Jak wiadomo, można mówić, że maluch jest szybszy od ferrari, ale to nie ma większego wpływu na rzeczywistość.

 • Bankructwo Grecji: Według premier, nasze pieniądze są bezpieczne

  Polska jest bezpieczna, a nasze banki są stabilne - zapewniła w poniedziałek premier Ewa Kopacz, odnosząc się do trudnej sytuacji w Grecji. Polska ma wystarczające rezerwy by móc interweniować . W każdej chwili minister finansów i NBP mają możliwość manewru i szybkiego reagowania zapowiedziała premier.

 • Wyścig na kilometry, czyli wielkie drążenie pod Polską

  Mamy boom na budowanie tuneli. Czy to fanaberia, czy nadrabianie zaległości infrastrukturalnych?

 • Różne oceny szczytu klimatycznego UE

  Organizacje pracodawców różnią się w ocenie szczytu klimatycznego UE, na którym Polska uzyskała m.in. zapis o darmowych pozwoleniach na emisję CO2.

 • Armia zagranicznych interesów

  Polska w latach 2013-2022 ma wydać 130 mld zł na modernizację uzbrojenia armii. Tak duże pieniądze mogłyby nie tylko dźwignąć, ale i rozwinąć polski przemysł zbrojeniowy. Rządzący są jednak "na kursie i ścieżce", by tę szansę zaprzepaścić...

 • Turcy, Francuzi czy Amerykanie? Kolejna wojna o kontrakt dla polskiej armii

  W Polsce już można oglądać turecki śmigłowiec uderzeniowy T129 Atak. W tym tygodniu przyleci także francuski Tiger. W przyszłym amerykańskie AH-1 Zulu i AH-64 Apache Guardian.

 • Bankructwo Grecji: Minister finansów przygląda się rynkom

  Resort finansów przypuszcza, że sytuacja na rynku walutowym i polskim długu pozostanie stabilna - zapowiedział na dzisiejszym briefingu wiceminister finansów Artur Radziwiłł. Dodał, że sytuacja w Grecji nie przełoży się na sytuację w Polsce.

 • Obraz rynku na początku nowego tygodnia jest zgoła inny od tego, jak go zostawiliśmy w październiku. Pozytywne doniesienia w temacie relacji handlowych USA-Chiny stały się katalizatorem odwrotu na rynnach - odbijają indeksy giełdowe, a na FX upłynniane są długie pozycje w USD. Złoty jest silniejszy przy nie tak tragicznym odczycie PMI dla przemysłu. Reszta rynku czeka na raport NFP z USA.

 • Rząd tworzy nową organizację przedsiębiorców. Za usługi trzeba będzie zapłacić nawet 180 tys. złotych

  Resort przedsiębiorczości buduje organizację, która ma ułatwić polskim pracodawcom lobbowanie w Brukseli. Pod warunkiem że za to zapłacą. I to nawet 180 tys. zł miesięcznie.