• Informacje na temat:

  tarnobrzeg inwestycje

Artykuły na temat: tarnobrzeg inwestycje
 • MG: Ponad 1600 nowych miejsc pracy po rozszerzeniu Tarnobrzeskiej SSE

  Ministerstwo Gospodarki planuje rozszerzenie o ponad 44 ha Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE). Nowe inwestycje realizowane na tych terenach przyniosą ok. 1678 nowych miejsc pracy. Dodatkowo w otoczeniu strefy zatrudnienie zwiększy się o kolejne 336 osoby. - Rozszerzenie kolejnej strefy to nie tylko miejsca pracy, ale także szansa na rozwój regionu- podkreślił wicepremier...

 • "Puls Biznesu": W 2018 r. nie przybyło chętnych na zwolnienia podatkowe w strefach ekonomicznych

  W 2018 r. nie przybyło chętnych na zwolnienia podatkowe w strefach ekonomicznych. W 2019 r. ma być lepiej. Ponad 260 zezwoleń i ponad 80 decyzji - łącznie 347 inwestycji jest lub za chwilę będzie realizowane w ramach specjalnych stref ekonomicznych - podał w poniedziałek "Puls Biznesu".

 • Japończycy oferują nam 300 nowych miejsc pracy

  Rozbudowa fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie to drugi etap inwestycji japońskiego koncernu NSG Group. Rozpoczęte działania zwiększą moce produkcyjne zakładu o 50 procent i utworzą 300 nowych miejsc pracy.

 • NIK sprawdziła, jak radzą sobie miasta, które wyjątkowo mocno odczuły efekty przemian gospodarczych lat 90. i wielki kryzys ekonomiczny. Główny zarzut? Administracja pomaga mieszkańcom, ale w sposób rutynowy, a przez to za mało efektywny. "Mimo podejmowanych przez samorządy inicjatyw, miasta nie mogą być pewne swojej przyszłości" - diagnozuje NIK.

 • - Agencja Rozwoju Przemysłu wydała od początku roku 15 zezwoleń na uruchomienie nowych inwestycji w zarządzanych przez siebie specjalnych strefach ekonomicznych. Wartość inwestycji to ponad 475,5 mln zł. Powstać ma 580 nowych miejsc pracy - przekazała ARP.

 • Firma doradczo-inwestycyjna Sovereign Capital, która w listopadzie planuje debiut giełdowy, zaangażowała się w restrukturyzację Toory. Sovereign Capital złożył w sądzie w Tarnobrzegu propozycję przejęcia Toory.

 • Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu ogłosił upadłość firmy Toora Poland z siedzibą w Nisku (Podkarpackie). Upadłość została ogłoszona na wniosek jednego z wierzycieli firmy.

 • Firma doradczo-inwestycyjna Sovereign Capital, która w listopadzie planuje debiut giełdowy, zaangażowała się w restrukturyzację Toory. Sovereign Capital wraz z inwestorem strategicznym złożył w sądzie w Tarnobrzegu propozycję przejęcia Toory, w zamian za spłatę wierzycieli spółki.

 • Trwają rozmowy z firmami, które chcą zainwestować ponad miliard euro. Blisko 80 inwestorów może stworzyć prawie 44 tysiące miejsc . Przedsiębiorcy narzekają na skomplikowane procedury i uciążliwą biurokrację.

 • Skarb Państwa nie musi spłacać kredytu zaciągniętego przez Laboratorium Frakcjonowania Osocza w Mielcu - orzekła NIK. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Izba ma teraz ustalić kto ponosi odpowiedzialność w związku z tą nieudaną inwestycją. Podejrzanych jest kilka osób. Byłemu ministrowi skarbu postawiono już zarzuty.