• Informacje na temat:

  tarnów inwestycje

Artykuły na temat: tarnów inwestycje
 • ​Rekord na południu Polski - 1700 nowych etatów

  ...inwestycyjne poniesie uznana za priorytetową w regionie branża chemiczna. Wyniosą one ponad 1 mld zł ze strony takich firm, jak m.in. oświęcimski Synthos czy Grupa Azoty Tarnów. Najwięcej, bo ponad(...), położone są na terenie gmin: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Skawina, Trzebinia, Sucha Beskidzka i Nowa Sarzyna. Teraz jej powierzchnia przekracza 707 hektarów w kilkudziesięciu podstrefach...

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie.

 • W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstanie 4400 miejsc pracy

  Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" zostaną włączone nowe treny pod inwestycje o powierzchni ponad 150 ha. We wtorek Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o poszerzeniu(...) 2,1 mld zł - zaznaczono w komunikacie. Inwestycje będą realizowane m.in. w gminach Szprotawa oraz Września. W Szprotawie Marmorin B&J - firma z branży sanitarnej - stworzy trzy nowe linie...

 • Zakończyły się prace nad dodatkową fazą studium wykonalności kompleksu petrochemicznego Grupy LOTOS i Grupy Azoty. Zdaniem partnerów, w aktualnych warunkach rynkowych realizacja inwestycji nie gwarantuje spełnienia zakładanych celów biznesowych, stąd decyzja o odłożeniu jej w czasie - podały spółki w komunikacie.

 • W Polsce nastał czas pracownika - przewodniczący NSZZ Solidarność

  ...zawodowego, przyniesie pozytywne efekty" - ocenił szef związku. Henryk Łabędź, prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów SA, wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej ocenił, że brak(...) eksportowych. W tym roku planują przyjąć do pracy 100-150 osób. Zakłady Mechaniczne Tarnów są m.in. liderem technicznym polskiego konsorcjum, które zajmuje się dostawą dla wojska polskiego...

 • - Pięć miast podpisało we wtorek umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych, których jednym z celów jest zmniejszenie ruchu tranzytowego w centrach aglomeracji. Dofinansowania unijne dostały: Kraków, Gliwice, Bydgoszcz, Leszno i Tarnów - poinformował we wtorek wiceminister rozwoju Witold Słowik.

 • Oświęcim kojarzy się teraz z nowymi etatami

  ...włączone do strefy, w związku z planowanymi inwestycjami, położone są na terenie gmin: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Skawina, Trzebinia, Sucha Beskidzka i Nowa Sarzyna. 

 • ARP pomaga finansować inwestycje

  Zakłady Mechaniczne Tarnów, wchodzące w skład Grupy PGZ, uzyskały od Agencji Rozwoju Przemysłu 20 mln zł pożyczki na zakup maszyn i urządzeń oraz modernizację budynków, które przyczynią się do zwiększenia potencjału produkcyjnego przedsiębiorstwa. Kwota wsparcia pozwoli na sfinansowanie ok. 75 proc. potrzeb inwestycyjnych firmy (ok. 26 mln zł).

 • Marcowe mrozy i szalejące w związku z tym ceny gazu spowodowały spadek przychodów grupy Azoty w I kwartale tego roku do niespełna 2,5 mld zł oraz zysku netto do 188 mln zł z 262 mln zł rok wcześniej. Grupa potwierdza, że jej inwestycje w tym roku wyniosą 1,6 mld zł a w ciągu trzech lat 2018-20 prawdopodobnie przekroczą planowane jeszcze 3 mld zł.

 • Grupa Azoty: Rada nadzorcza powołała dwóch nowych członków zarządu

  Na poniedziałkowym posiedzeniu rada nadzorcza Grupy Azoty powołała do zarządu Józefa Rojka i Tomasza Hinca - poinformowała w komunikacie spółka. Swoje funkcje objęli z dniem podjęcia decyzji przez RN.