• Informacje na temat:

  tarnów zakłady

Artykuły na temat: tarnów zakłady
 • Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Fabryki Maszyn Tarnów

  Tarnowski sąd ogłosił we wtorek upadłość likwidacyjną Fabryki Maszyn Tarnów. Z wnioskiem takim wystąpił do sądu niemiecki właściciel firmy, która zatrudnia około 200 pracowników.

 • Zakłady Mechaniczne Tarnów i amerykański koncern Raytheon będą współpracować

  List intencyjny dotyczący tworzenia nowych rozwiązań dla polskiej armii podpisali przedstawiciele Zakładów Mechanicznych Tarnów i amerykańskiej firmy Raytheon. Koncern ten uczestniczy w postępowaniu na dostawcę systemu obrony powietrznej średniego zasięgu.

 • Nawet dwucyfrowych podwyżek pensji domagają się związkowcy z największych przedsiębiorstw, m.in. Azotów Tarnów, Orlenu czy firm górniczych - informuje "Parkiet".

 • Grupa Azoty podpisała z konsorcjum banków umowę kredytu odnawialnego z przeznaczeniem na finansowanie potrzeb korporacyjnych w tym projektów inwestycyjnych.

 • W Polsce nastał czas pracownika - przewodniczący NSZZ Solidarność

  ...eksportowych. W tym roku planują przyjąć do pracy 100-150 osób. Zakłady Mechaniczne Tarnów są m.in. liderem technicznym polskiego konsorcjum, które zajmuje się dostawą dla wojska polskiego(...) zawodowego, przyniesie pozytywne efekty" - ocenił szef związku. Henryk Łabędź, prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów SA, wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej ocenił, że brak...

 • Polska chemia w tarapatach. Skąd surowce? A jeśli ich nie będzie?

  Jednym z największych wyzwań dla polskiej branży chemicznej jest zagwarantowanie sobie tanich dostaw głównych surowców. Jeśli tego nie uda się zrobić, konieczna będzie całkowita reorientacja branży. Może się bowiem okazać, że wysokotonażowa produkcja w naszym kraju nie ma przyszłości. W chemii bądźmy jak Szwajcaria, jej zaplecze surowcowe jest przecież dużo słabsze!

 • Małopolskie: "Barometr zawodów" wskazuje szanse na rynku pracy w 2016 r.

  ...liczby miejsc pracy oraz udziału ofert dla osób z wyższym wykształceniem. Stosunkowo dużymi i do pewnego stopnia autonomicznymi rynkami pracy są również Tarnów i Nowy Sącz. Te trzy miasta przyciągają...

 • ARP pomaga finansować inwestycje

  Zakłady Mechaniczne Tarnów, wchodzące w skład Grupy PGZ, uzyskały od Agencji Rozwoju Przemysłu 20 mln zł pożyczki na zakup maszyn i urządzeń oraz modernizację budynków, które przyczynią się do zwiększenia potencjału produkcyjnego przedsiębiorstwa. Kwota wsparcia pozwoli na sfinansowanie ok. 75 proc. potrzeb inwestycyjnych firmy (ok. 26 mln zł).

 • Oświęcim kojarzy się teraz z nowymi etatami

  ...włączone do strefy, w związku z planowanymi inwestycjami, położone są na terenie gmin: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Skawina, Trzebinia, Sucha Beskidzka i Nowa Sarzyna. 

 • Cztery kluczowe spółki Grupy Azoty: z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna - podpisały Umowę o współdziałaniu i tym samym zacieśniają współpracę m.in w obszarze handlu nawozami. - Od momentu utworzenia Grupa Azoty kładła nacisk na to, by wiele funkcji ujednolicić i uporządkować, aby wspólne działania przynosiły korzyść dla grupy i gospodarki - podkreśla Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty i przypomina o dotychczasowych etapach konsolidacji, m.in. w obszarze wspólnych zakupów...