• Informacje na temat:

  taryfa energii elektrycznej energa

Artykuły na temat: taryfa energii elektrycznej energa
 • Janusz Starościk ze SPIUG o nocnej taryfie Ministerstwa Energii

  Jeśli chodzi o stymulowanie wzrostu zużycia energii elektrycznej na cele grzewcze i tym samym o skuteczną walkę ze smogiem, to zamiast tworzyć zupełnie nową grupę taryfową, lepiej byłoby wprowadzić w skali ogólnopolskiej taryfę G13 firmy Tauron lub ewentualnie w zaproponowanej nowej taryfie dokonać korekt - mówi Janusz Starościk, prezes Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

 • ME zastanowi się nad modyfikacjami w taryfie antysmogowej

  Resort energii ocenił ostatnio, że założenia taryfy antysmogowej są dobre, ale nie wyklucza pewnych modyfikacji na koniec roku - poinformował wiceminister energii Tadeusz Skobel. Tam, gdzie nie ma dostępu do ciepła sieciowego i nie ma gazu, energia elektryczna powinna być wykorzystywana do ogrzewania. Ale jej koszt powinien być porównywalny z ciepłem sieciowym - postulują eksperci KiG. Eksperci

 • Kilka tysięcy zł dofinansowania do wymiany tzw. kopciuchów na ekologiczne urządzenia grzewcze. A ponadto specjalna oferta antysmogowa, serwis internetowy i program edukacyjny "Oddycham z energią". Tak Energa walczy ze smogiem. 12 kwietnia w Grudziądzu firma wspólnie z Polskim Komitetem Energii Elektrycznej omawiała sposoby poprawy jakości powietrza w polskich miastach. W debacie wzięły udział

 • Taryfa antysmogowa potrzebuje wsparcia przy zakupie grzejników

  Antysmogowa taryfa na ogrzewanie elektryczne jest taryfą dobrą, ale potrzebuje wsparcia w postaci uzyskania stosownych elementów grzewczych - poinformował w Sejmie wiceminister energii Tadeusz Skobel, odpowiadając w piątek na poselskie pytanie.

 • URE- ważna zmiana w nocnych taryfach

  Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził wczoraj zmiany taryf energii elektrycznej dla czterech największych operatorów systemów dystrybucyjnych: Tauron Dystrybucja, PGE Dystrybucja, Energa-Operator i Enea Operator w związku z nowym rozporządzeniem taryfowym ministra energii - podał URE w komunikacie.

 • Prąd w okazyjnej cenie tylko na papierze

  Tańsze grzanie w nocy pomoże w walce ze smogiem? Zdaniem ekspertów to mrzonki. Z ich wyliczeń wynika, że mieszkańcy jeszcze do nowej antysmogowej taryfy dopłacą.- Z całą pewnością użytkownicy ogrzewający swoje mieszkania za pomocą taryfy G12, G12w oraz G13 nie mogą liczyć na takie obniżki.

 • Elektrycznym autem na Księżyc

  Wizja miliona samochodów elektrycznych jeżdżących po polskich drogach w 2025 roku jest mało realna. Bardzo realne jest natomiast to, że rozwijanie elektromobilności przyczyni się do przyśpieszenia rozwoju polskiego przemysłu.

 • Baca-Pogorzelska: Kto zje elektryczną żabę? URE nie chce

  Uchwalone w ekspresowym tempie przepisy, które mają na celu utrzymanie na niezmienionym poziomie rachunków za prąd, są warte 9 mld zł w skali tylko jednego roku. Procedowanie tak ważnych zmian, jak zmniejszenie akcyzy na energię elektryczną i opłaty przejściowej, wydanie 4 mld zł, czyli 80 proc. wpływów z handlu CO2 na rekompensaty dla spółek obrotu, czy wreszcie zmuszenie zarządów koncernów energetycznych do renegocjacji umów z przedsiębiorcami i samorządami zajęło posłom i senatorom...

 • URE: O ile wzrosły ceny energii?

  Prezes URE zatwierdził taryfy dla energii elektrycznej w obrocie dla gospodarstw domowych. Średni wzrost cen energii w obrocie w nowej taryfie G czterech największych sprzedawców: Enei, PGE Obrót, Energi Obrót i Tauronu Sprzedaż wynosi ok. 0,5 proc. i niewiele różni się między poszczególnymi przedsiębiorstwami - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe URE w komunikacie.