• Informacje na temat:

  taryfa nocna

Artykuły na temat: taryfa nocna
 • ME zastanowi się nad modyfikacjami w taryfie antysmogowej

  Resort energii ocenił ostatnio, że założenia taryfy antysmogowej są dobre, ale nie wyklucza pewnych modyfikacji na koniec roku - poinformował wiceminister energii Tadeusz Skobel. Tam, gdzie nie ma dostępu do ciepła sieciowego i nie ma gazu, energia elektryczna powinna być wykorzystywana do ogrzewania. Ale jej koszt powinien być porównywalny z ciepłem sieciowym - postulują eksperci KiG. Eksperci są sceptyczni co do sukcesu taryfy antysmogowej.

 • URE- ważna zmiana w nocnych taryfach

  Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził wczoraj zmiany taryf energii elektrycznej dla czterech największych operatorów systemów dystrybucyjnych: Tauron Dystrybucja, PGE Dystrybucja, Energa-Operator i Enea Operator w związku z nowym rozporządzeniem taryfowym ministra energii - podał URE w komunikacie.

 • Janusz Starościk ze SPIUG o nocnej taryfie Ministerstwa Energii

  Jeśli chodzi o stymulowanie wzrostu zużycia energii elektrycznej na cele grzewcze i tym samym o skuteczną walkę ze smogiem, to zamiast tworzyć zupełnie nową grupę taryfową, lepiej byłoby wprowadzić w skali ogólnopolskiej taryfę G13 firmy Tauron lub ewentualnie w zaproponowanej nowej taryfie dokonać korekt - mówi Janusz Starościk, prezes Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

 • Taryfa antysmogowa czyli tańsze grzanie

  Nowe, niższe opłaty za elektryczne ogrzewanie w nocy mają zdaniem Ministerstwa Energii zachęcić do wyrzucenia kopciuchów. Skorzysta jednak niewielu.

 • Ceny prądu 2018 w Polsce. Ile kosztuje kWh energii?

  Którego sprzedawcę energii elektrycznej wybrać? Energę, Eneę, Tauron, PGE, a może Innogy? Już ponad 735 tys. odbiorców w Polsce zmieniło sprzedawcę energii elektrycznej, z czego większość to gospodarstwa domowe. Większość z nas nadal kupuje energię w oparciu o tradycyjne i stosunkowo proste taryfy. Zebraliśmy wysokości najpopularniejszych taryf największych sprzedawców energii.

 • Morawiecki zapowiada tańszy prąd w walce ze smogiem

  Tańszy prąd w nocy ma pomóc w walce ze smogiem - takie rozwiązanie zapowiedział dziś na konferencji po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki.

 • Ministerstwo Energii wylicza, ile zapłacimy za ogrzewanie domu prądem

  W wyniku wprowadzenia taryfy antysmogowej ogrzewanie elektryczne stanie się tańsze od ogrzewania olejem opałowym i może być konkurencyjne dla ogrzewania gazem i węglem, szczególnie że jest praktycznie bezobsługowe, nie stwarza niebezpieczeństwa pożarów, wybuchów, które mogą wystąpić w przypadku źródeł ciepła z komorą spalania - przekonuje Tadeusz Skobel, wiceminister energii.

 • Nie chcą taniego prądu w nocy za pół ceny

  Towarzystwo Obrotu Energią (TOE), skupiające największe koncerny energetyczne w Polsce, ocenia, że sprzedawca energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych w zaproponowanej przez resort energii specjalnej nocnej grupie taryfowej byłby de facto zobowiązany do sprzedaży energii elektrycznej ze stratą.

 • Enea, czołowy sprzedawca energii elektrycznej, włącza się w działania związane z walką ze smogiem. Jeszcze w styczniu 2018 roku firma planuje rozszerzyć swoją ofertę o nowy produkt promujący zwiększanie zużycia w godzinach nocnych. Nowa oferta Enei, dzięki preferencyjnym cenom, ma zachęcić Klientów do korzystania z ekologicznego ogrzewania elektrycznego oraz samochodów elektrycznych.

 • Piec akumulacyjny - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

  Piec akumulacyjny to nowoczesne urządzenie grzewcze, które zapewnia niemal bezobsługową pracę. Jest skuteczne, wydajne i nie wymaga wydzielenia pomieszczenia na kotłownie. W ofertach handlowych znajdziemy kilka typów pieców, które zasługują na naszą uwagę. Poniżej wskażemy ich najważniejsze właściwości oraz podpowiemy, o czym warto wiedzieć przed zakupem.