• Informacje na temat:

  tauron akcje debiut

Artykuły na temat: tauron akcje debiut
 • Początek środowej sesji nie wskazywał na istotne zmiany na indeksach. WIG i WIG20 rozpoczęły dzień od kosmetycznych zmian. Oba indeksy zyskały odpowiednio 0,11 proc. i 0,07 proc. Marazm na warszawskim parkiecie trwał do godziny 13.00. Po południu obraz parkietu całkowicie się zmienił.

 • Na wczorajszej sesji WIG20 po raz pierwszy od ponad miesiąca pokonał wreszcie 1780 pkt, co z pewnością zaostrzyło apetyty byków przed dzisiejszą sesją. Początek dnia potwierdził te oczekiwania i WIG20 szybko zyskał ponad 0.50 proc., po czym wszedł w fazę dosyć nudnego, płaskiego handlu. Do euforii było daleko, a niska aktywność inwestorów prowokowała do pewnego sceptycyzmu w ocenie siły rynku.

 • Po pełnym wrażeń wyborczych i inwestycyjnych ubiegłym tygodniu i wyraźnej zwyżce na indeksie największych spółek bieżący przyniósł na giełdzie warszawskiej schłodzenie.

 • Relatywnie silne zachowanie GPW w otoczeniu wczorajszej nerwowej Europy po raz kolejny potwierdziło większą zależność naszego parkietu od Wall Street. Giełda amerykańska specjalnie nie przejęła się europejskimi problemami, co pozwoliło dzisiaj warszawskim bykom na kolejną próbę wyrwania WIG20 do góry.

 • Tauron: debiut na GPW

  Energetyka Południe, która zmieniła nazwę na Tauron Polska Energia, chce wejść na giełdę na przełomie IV kwartału 2008 i I kwartału 2009 r. Wcześniej spółka może przeprowadzić pre-IPO i wyemitować obligacje zamienne na akcje - powiedział dziennikarzom wiceprezes firmy Remigiusz Nowakowski.

 • Inwestorzy indywidualni, którzy zapisali się na akcje Tauron Polska Energia S.A. w ofercie publicznej, zgodnie z zasadą Maksymalnego Przydziału otrzymali do 934 akcji. W wyniku zastosowania tego mechanizmu do przydziału inwestorom indywidualnym pozostało 105.934 akcje. Zgodnie z zapisami prospektu dodatkowo po 1 akcji z tej puli przydzielono wybranym losowo inwestorom za pośrednictwem systemu GPW.

 • Wielki sukces sprzedaży akcji PZU, na których inwestorzy już w trakcie pierwszego notowania mogli zarobić kilkanaście procent, zaostrzył apetyty sporej części Polaków na giełdowe zyski. Przełożyły się one na również bardzo duże zainteresowanie papierami Tauronu. Ten debiut jednak nie był w stanie ich zadowolić.

 • Kurs akcji Tauronu wyniósł na otwarciu w debiucie na GPW 5,13 zł. Na zamknięciu notowań walory kosztowały 5,05 zł po zniżce o 1,6 proc. Minister skarbu Aleksander Grad uznał debiut Tauronu za sukces. Jego zdaniem, kurs otwarcia spółki w pierwszym dniu notowań świadczy o tym, że została ona dobrze wyceniona. Wejście Tauronu jest 11. debiutem na głównym rynku GPW w tym roku. To 383. spółka tam

 • Jedna z największych emisji akcji w historii rynków finansowych, podobnie jak niedawny debiut Tauronu na GPW, nie przyniosła inwestorom fortuny. Akcje Rolniczego Banku Chin zadebiutowały w Szanghaju z ceną o 0,7 proc. wyższą od ceny emisyjnej.