• Informacje na temat:

  tauron akcje kurs

Artykuły na temat: tauron akcje kurs
 • Na GPW wyraźne spadki indeksów, kurs Lotosu zniżkował o 5,7 proc.

  Warszawskie indeksy zakończyły wtorkowe notowania na wyraźnych minusach. Wśród blue chipów aż 5,7 proc. na wartości straciły akcje Lotosu, a ponad 4-proc. stratę zanotowały akcje JSW. Jedynie PKN Orlen, PZU, Tauron i LPP oparły się niekorzystnej tendencji.

 • Orlen oddał wzrost. Resort energii chce kontynuacji rozmów o zaangażowaniu w atom

  Kurs PKB Orlen o godz. 11.38 spada o 0,29 proc. po informacji, że Ministerstwo Energii oczekuje, iż koncern będzie kontynuować rozmowy o zaangażowaniu w energetykę jądrową. Wcześniej kurs PKN rósł o 2 proc. WIG 20 spada o 0,2 proc.

 • Jerzy Kurella został nowym prezesem energetycznego Tauronu

  Rada Nadzorcza Tauronu odwołała w czwartek prezesa Dariusza Luberę i dwóch wiceprezesów. Nowym prezesem Tauronu został Jerzy Kurella.

 • Końcówka czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie obfitowała w zmienność i zakończyła się prawie 0,5-proc. wzrostem WIG20. Na szerokim rynku mocno zwyżkowały kursy Gino Rossi i Prime Car Management, zaś wyraźny spadek zaliczył kurs Getin Holding Leszka Czarneckiego (ma 54,970 proc. głosów na WZA).

 • Prawdziwa rzeź na globalnym rynku akcji

  Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie przynosi kontynuację wyraźnych spadków indeksów. WIG 20 znajduje się blisko tegorocznych minimów. Obroty na GPW są stosunkowo wysokie i po niespełna trzech godzinach handlu akcjami wynosiły już około 560 mln zł.

 • Analitycy Societe Generale obniżyli o 6,4 proc. cenę docelową dla akcji PGE do 20,5 zł, a dla akcji Energi o 12 proc. do 25,3 zł. Wycena Tauronu została podwyższona o 8,5 proc. do 5,1 zł, a dla Enei o 4,2 proc. do 20 zł.

 • Środowa sesja na GPW zakończyła się mocnym spadkiem WIG20, sprowadzając tym samym indeks na najniższy poziom od 20 lipca 2018 roku. Mocno spadł kurs CD Projektu, wzrosła zaś wycena JSW. Na szerokim rynku o 23 ,2 proc. wzrosła wartość akcji Qumaka.

 • Po wczorajszej sesji sytuacja byków na GPW znowu się pogorszyła. Co prawda aktywność handlujących towarzysząca ostatnim sesjom nie sprawia wrażenia dużej presji podażowej, jednak indeks WIG 20 jest spychany w dół dosyć konsekwentnie. To co naprawdę niepokoi, to bardzo silne jak na kilka dni osłabienie złotówki, pokazujące, iż ostatnie spadki są częścią większej całości.

 • Na GPW Indeks WIG 20 spadł do 2300 pkt; najmocniej w dół spółki paliwowe i surowcowe

  Indeks WIG 20 spadł na zamknięciu środowych notowań o 1,6 proc. do 2302 pkt. i znalazł się na najniższym poziomie od 24 kwietnia. Najmocniejsze spadki wśród dużych firm na GPW zanotowały PKN Orlen, PGNiG, Lotos i JSW. Po wynikach za pierwszy kwartał o 0,8 proc. spadł kurs PZU.

 • Po zaskakująco słabej poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie zapanowała lekka dezorientacja. Dzisiejszy poranek zapowiadał się lepiej, głównie ze względu niezłe zachowanie giełd azjatyckich. Od rana rosły także ceny ropy, ale spadał kurs miedzi, co ze względu na znaczenie KGHM-u w indeksie było trochę ważniejsze dla rynku.