• Informacje na temat:

  tauron akcje opinie

Artykuły na temat: tauron akcje opinie
 • TAURON otwiera sześć nowych biur obsługi klienta, które wraz z 37 funkcjonującymi już placówkami będą stanowić nowoczesną sieć salonów o charakterze doradczo-sprzedażowym. Udoskonalenia wprowadzane są również w obsłudze telefonicznej oraz funkcjonowaniu elektronicznego biura obsługi marki.

 • Państwowe spółki energetyczne zyskają najbardziej - Moody's

  Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii będzie korzystna dla notowanych na giełdzie dostawców energii zależnych od Skarbu Państwa, w tym najbardziej dla Energi - podała agencja ratingowa Moody's. Od decyzji Sejmu indeks WIG-Energia wzrósł o 9,2 proc. Solidne wzrosty zanotowały cztery spółki sektora.

 • Haitong Bank o spółkach energetycznych

  W raporcie z 19 maja Haitong Bank podtrzymuje negatywne stanowisko odnośnie całego sektora energetycznego. Robert Maj, analityk banku nie wierzy, że zmieni się na lepsze sytuacja polskich spółek węglowych. Polska Grupa Górnicza (PGG) czy Katowicki Holding Węglowy, nadal będą mieć problemy.

 • Tauron nie przyniósł inwestorom zysków na debiucie - kurs akcji rozpoczął pierwszy dzień na GPW na poziomie 5,13 PLN, czyli tyle, co cena emisyjna. Kilka minut później spadał o ponad 1 proc.

 • Jedna z największych emisji akcji w historii rynków finansowych, podobnie jak niedawny debiut Tauronu na GPW, nie przyniosła inwestorom fortuny. Akcje Rolniczego Banku Chin zadebiutowały w Szanghaju z ceną o 0,7 proc. wyższą od ceny emisyjnej.

 • Akcje wyglądają atrakcyjne, ale przyszłość niepewna

  Oceniając stan rynku przez pryzmat popularnych wskaźników można sądzić, że wyceny spółek są atrakcyjne i warto przystępować do zakupów. Do ostrożności skłania jednak perspektywa osłabienia gospodarczego.

 • Miodowy miesiąc giełdy na giełdzie

  Po miesiącu notowań akcje giełdy dają 18 proc. zysku tym, którzy kupili je w ofercie pierwotnej i do tej pory nie sprzedali. Równie udanego pierwszego miesiąca nie miał żaden z tegorocznych debiutantów. Najlepiej jednak na tej inwestycji wyszli ci, którzy sprzedali papiery na pierwszej sesji.

 • Znów odżyły obawy o podwyżkę stóp w Chinach. Na rynku surowców paniki nie było, ale ropa i miedź coraz mocniej taniały. Zdecydowanie w dół szły też indeksy giełdowe.

 • Oczekiwanie na wystąpienie Janet Yallen w Senacie upłynęło w zmiennych nastrojach. Szefowa Fed zadeklarowała przedstawienie pod koniec roku strategii zakończenia luźnej polityki pieniężnej oraz utrzymywanie stóp procentowych na niskim poziomie prze dłuższy czas, ale jednocześnie uzależniła decyzję w tej ostatniej kwestii od sytuacji w gospodarce i na rynku pracy. To nie spodobało się inwestorom.

 • Głównym giełdom europejskim nie udało się utrzymać czwartkowego optymizmu, wynikającego z deklaracji szefa EBC o prawdopodobnych czerwcowych działaniach wspierających gospodarkę i inflację oraz osłabiających wspólną walutę. Indeksy naszych największych spółek trzymały się na plusie jedynie do południa. Wskaźniki małych i średnich firm nadal mocniej traciły na wartości.