• Informacje na temat:

  tauron akcje wykres

Artykuły na temat: tauron akcje wykres
 • Środowa sesja miała bardzo stabilny przebieg. Przez większość dnia WIG20 przebywał w okolicach 2085 pkt. Minimum na indeksie obserwowaliśmy o godzinie 10, kiedy to barometr blue chipów zanotował poziom 2075,54. Jednak podczas kolejnej godziny obserwowaliśmy wzrosty i w kolejnych godzinach handlu wykres WIG20 wszedł w trend boczny o bardzo niskiej zmienności. Podobny scenariusz obserwowaliśmy we

 • Po wczorajszej sesji sytuacja byków na GPW znowu się pogorszyła. Co prawda aktywność handlujących towarzysząca ostatnim sesjom nie sprawia wrażenia dużej presji podażowej, jednak indeks WIG 20 jest spychany w dół dosyć konsekwentnie. To co naprawdę niepokoi, to bardzo silne jak na kilka dni osłabienie złotówki, pokazujące, iż ostatnie spadki są częścią większej całości.

 • Ostatnie kilka tygodni na warszawskiej giełdzie stoi pod znakiem zmienności w niewielkim zakresie, w szczególności jest to widoczne na wykresie indeksu największych spółek, gdzie zakres ten zamyka się w kilkudziesięciu punktach.

 • Początek dzisiejszej sesji potwierdził kierunek obrany dzień wcześniej i WIG20 dynamicznie zanurkował niemal 1 proc. w dół. Przyglądając się technologii tego spadku (cofnięty popyt plus podażowe koszyki akcji z WIG20) nietrudno było dostrzec, iż oprócz PKN Orlen na rynku nie było widać istotniejszej podaży.

 • Końcówka wczorajszej sesji przyniosła pewne objawy zadyszki kupujących, którzy od poziomu 2210 pkt próbują odwrócić negatywną tendencję na wykresie WIG20. Kontra podaży nastąpiła w strefie 2302-2308 pkt, która jest kolejną barierą podażową indeksu blue chipów. Po tym doświadczeniu byki rozpoczęły dzisiejszy dzień dosyć ostrożnie i kilkukrotne próby powroty powyżej 2300 pkt podejmowane przez cały

 • W ostatnich dniach obserwujemy na warszawskiej giełdzie dość dynamiczny jak na nasz rynek ruch wzrostowy, którym póki co oddalamy się na wykresie indeksu największych spółek od groźby testowania tegorocznego minimum. Udało się nawet wyrwać z dotychczasowego kanału zmienności i powoli przesuwać w kierunku średnioterminowego oporu w okolicach 1850-1870 pkt na tym indeksie.

 • Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po dwóch trudnych dla akcji sesjach, w trakcie których wzrost napięcia geopolitycznego i lokalne ryzyko polityczne pchnęło WIG20 na nowe minima fali spadkowej.

 • Po dobrej końcówce wczorajszej sesji oraz solidnych wzrostach na Wall Street warszawskie byki miały od rana idealną pozycję wyjściową do próby kontynuacji zwyżki. Początek sesji potwierdził takie oczekiwania, ponieważ WIG20 szybko wzrósł o 0.80%, co zaostrzyło apetyty optymistów.

 • Pozytywne otwarcie dzisiejszej sesji raczej potwierdziło, iż GPW znajduje się na peryferiach globalnego rynku finansowego, gdyż w przeciwnym przypadku wypowiedź ministra finansów o zawyżaniu polskiego PKB w poprzednich latach oraz kontrowersyjne tezy członka RPP na temat OFE musiałyby spowodować negatywną reakcję inwestorów. Nic takiego się nie stało, a WIG20 przy niskiej aktywności handlujących próbował odrabiać wczorajsze straty.

 • Europejskie parkiety, w tym i warszawski, rozpoczęły we wtorek handel w atmosferze zdominowanej informacjami o zamachu terrorystycznym w Berlinie oraz zamachu na ambasadora Rosji. Zwykle tego typu klimat nie służy rynkom akcji, ale tym razem wczorajsze wydarzenia spotkały się z brakiem reakcji.