• Informacje na temat:

  tauron dywidenda kiedy

Artykuły na temat: tauron dywidenda kiedy
 • Raport bieżący nr 41/2016 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd TAURON Polska Energia S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu...

 • Drenowanie spółek Skarbu Państwa ma sens

  Jeżeli dochody budżetu z podniesienia kapitału spółek Skarbu Państwa wyniosłyby w ciągu kilku lat 10 mld zł, to wartość spółek SP wzrosłaby o ponad 50 mld zł - tłumaczył w czwartek w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Kiedy wydawało się, że inwestorzy na GPW będą we wtorek świadkami powtórki poniedziałkowego rozdania i mało ekscytującej sesji ze słabym finiszem, nieoczekiwanie ożywienie handlu nastąpiło za sprawą polityków.

 • Po bardzo dobrym piątku w USA, kiedy indeksy zanegowały czwartkowe spadki, wczoraj nie doszło do kontynuacji, co postawiło pod znakiem zapytania mikołajowy rajd. Azja również zaświeciła na czerwono i stało się jasne, że zaczynamy w Europie pod kreską.

 • Miliardy i megawaty - jaki jest stan polskiej energetyki?

  Straty i odpisy, inwestycje i możliwe zaangażowanie sektora w restrukturyzację górnictwa, globalne i europejskie tendencje cenowe, niejasne założenia polityki właścicielskiej. Oblicze sektora energetycznego kształtuje zestaw trudno przewidywalnych czynników.

 • Od kilku dni na giełdach światowych wyczuć można było atmosferę wyczekiwania na decyzje Fed- po środowym jego posiedzeniu. Brak podniesienia stóp procentowych już we wrześniu został uznany za pozytywny sygnał i wywołał już wczoraj wieczorem znaczne wzrosty akcji i surowców na rynkach światowych. Fala wzrostów poprzez Azję trafiła dziś do Europy gdzie od rana większość indeksów giełdowych świeci wyraźnym zielonym kolorem.

 • Co PiS zepsuło w giełdowych spółkach, hossa naprawiła

  Prawie wszystko, co Prawo i Sprawiedliwość zepsuło w giełdowych spółkach, nad którymi sprawuje kontrolę, naprawiła trwająca od ośmiu miesięcy hossa.

 • Zapowiedź resortu energii powodem spadków spółek Skarbu Państwa na giełdzie - analitycy

  - Zapowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego dotycząca podwyższania kapitałów spółek Skarbu Państwa i zapłaty z tego tytułu 10 mld zł podatków w najbliższych latach przyczyną spadków kursów spółek energetycznych na GPW - tłumaczą analitycy.

 • Spadki akcji firm energetycznych na GPW

  Spadki akcji spółek energetycznych, których wyceny znajdują się obecnie na historycznych minimach, mogą wynikać z niezrozumienia potencjalnych efektów działań Ministerstwa Energii - napisał wiceminister energii Tadeusz Skobel w odpowiedzi na interpelację poseł Bożeny Kamińskiej.

 • Orlen i Lotos - ile synergii, ile konkurencji?

  W obu kluczowych spółkach naftowych trwają prace nad aktualizacją strategii. W jakich kierunkach powinny pójść zmiany? Czy plany rozwojowe PKN Orlen i Grupy Lotos powinny być skoordynowane? Rozpoczynająca się wkrótce ostra konkurencja amerykańskich krakerów etanowych z parowymi wywrze presję na rynek poliolefin i spowoduje zamknięcie wielu aktywów produkcyjnych, a ruszające z produkcją już w przyszłym roku ogromne instalacje petrochemiczne w USA, Indiach i na Środkowym Wschodzie zaleją...