• Informacje na temat:

  tauron giełda

Artykuły na temat: tauron giełda
 • Jest porozumienie dotyczące zwolnień grupowych w H.Cegielski SA

  ...przewidzianych do prywatyzacji w 2009 r. są m.in. ENEA SA, tzw. I Grupa Chemiczna, Giełda Papierów Wartościowych SA i Telekomunikacja Polska SA. Do prywatyzacji w 2010 roku przewidziane są m.in.: Tauron...

 • TAURON Polska Energia (GPW: TPE) po raz drugi znalazł się w gronie firm, które wejdą w skład portfela indeksu spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie. To kolejne w tym roku wyróżnienie dla Grupy TAURON za działalność prowadzoną w tym obszarze.

 • Tauron Polska Energia (TPE) z zadowoleniem przyjmuje inicjatywę Ministra Energii, który zamierza zaproponować projekt zmian legislacyjnych wprowadzających 100-procentowe obligo giełdowe dla energii elektrycznej (z wyłączeniem kogeneracji i energii ze źródeł odnawialnych).

 • Spółka Tauron Polska Energia wyemitowała euroobligacje o łącznej wartości 500 mln euro, z 10-letnim terminem wykupu. Środki trafią m.in. na zrefinansowanie kosztów budowy i nabycia farm wiatrowych przez jedną ze spółek grupy oraz finansowanie inwestycji w segmencie dystrybucji - podał Tauron.

 • Budowa instalacji zgazowania węgla do wytwarzania produktów chemicznych to cel projektu, który wspólnie realizować będą TAURON i Grupa Azoty. List intencyjny w tej sprawie spółki podpisały 20 kwietnia br. w Warszawie.

 • Kilka poprzednich dni na giełdach światowych upłynęło pod znakiem decyzji amerykańskiego FED-u o poziomie stóp procentowych, co mogło mieć znaczenie w kontekście przepływów kapitałów. Czwartkowa decyzja o zaniechaniu podwyżki została odebrana przez większość inwestorów jako sygnał pogorszenia perspektyw globalnej gospodarki, a szczególnie obserwowane ostatnio kłopoty Państwa Środka.

 • Kolejna agencja ratingowa bierze polską gospodarkę pod lupę - agencja Moody's podniosła prognozę deficytu sektora finansów publicznych Polski. Nasz kraj oceniany jest w agencji Moody's według ratingu na poziomie A2 z perspektywą stabilną.

 • TAURON Polska Energia znalazł się w gronie laureatów rankingu Transparentna Spółka Roku 2016 za przejrzystość biznesu i jakość komunikacji z rynkiem.

 • TAURON Polska Energia po raz drugi z rzędu znalazł się w gronie laureatów rankingu "Transparentna Spółka Roku" za przejrzystość prowadzenia biznesu oraz jakość i rzetelność komunikacji z rynkiem.

 • Wprowadzany podatek bankowy, niezniesiony podatek od kopalin, ratowanie polskiego górnictwa przez sektor energetyczny, a także mocno niepewna koniunktura w Chinach i coraz wyższe wymagania wobec giełdowych firm będą w najbliższych latach szkodzić spółkom z GPW - uważa Wiesław Rozłucki, były prezes Rady Giełdy. Nowe władze GPW nie będą miały większego wpływu na przebieg wydarzeń.