• Informacje na temat:

  tax care opinie

Artykuły na temat: tax care opinie
 • ...a chce mieć jednocześnie pewność co do prawidłowości swoich rozliczeń podatkowych powinien postarać się o interpretację w swojej indywidulanej sprawie. Iwona Cackowska , księgowa Tax Care(...) może spotkać się z tym problemem. Niestety, i tu pojawiają się sprzeczne opinie na temat tego, czy możliwość transportu do pracy autobusami i busami finansowanymi przez pracodawcę powinna podlegać...

 • Podatki: Nawet 30 tysięcy zapłacimy za opinie

  Projektem dotyczącym podatku od ukrywanych dochodów zajmie się komisja finansów publicznych. Nowe przepisy wprowadzają tzw. klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania, różnicują wysokość odsetek karnych od zobowiązań podatkowych oraz wprowadzają zmiany w zasadach wydawania interpretacji podatkowych - przypomina Tax Care.

 • Niskie zarobki nie powinny być przeszkodą w regularnym oszczędzaniu

  ...z obowiązkowych filarów? Dominik Mędrzycki , księgowy Tax Care Sprawdź: PROGRAM PIT 2010

 • Z niekorzystną interpretacją warto iść do sądu

  Przybywa interpretacji podatkowych, rośnie także liczba skarg na wykładnie, kierowanych do sądów administracyjnych. I nic dziwnego, bo w ponad 50 proc. przypadków fiskus przed sądem administracyjnym przegrywa z podatnikami - wynika z analizy Tax Care.

 • Interpretację podatkową firma może odziedziczyć

  Interpretacja podatkowa chroni następcę prawego firmy. I to nawet wtedy, kiedy poprzednik z interpretacji nie skorzystał - wynika z decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 • Kwoty, które nabywca wpłaca na poczet kosztów wysyłki, nie stanowią przychodu sprzedawcy. To ważne w przypadku osób rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz tych, którzy korzystają ze zwolnienia z podatku VAT - przypomina Tax Care.

 • na studiach - przypomina Tax Care.

 • Liczba najmniejszych firm mocno zbliżyła się do 3 milionów

  Już w listopadzie albo w grudniu liczba najmniejszych przedsiębiorstw może przebić poziom 3 mln. W październiku było ich dokładnie 2 994 270. Do trzeciego miliona brakuje tylko nieco ponad 5,7 tys. mikroprzedsiębiorstw.

 • 17 zł za ostrzeżenie przed nieuczciwym kontrahentem

  Fiskus udostępni przedsiębiorcy informacje o nieuczciwym kontrahencie, jak wynika z nowelizacji Ordynacji podatkowej. Za jej sprawą w ustawie pojawia się też nowa definicja tego, co może być dowodem podczas kontroli podatkowej. Nowela czeka na podpis prezydenta.

 • Rzecznik Przedsiębiorców na horyzoncie?

  Powołanie strażnika praw przedsiębiorców - m.in. naruszanych podczas kontroli podatkowej - to kolejny punkt pakietu "Konstytucji Biznesu". Pytanie, czy do powołania w końcu dojdzie, gdyż Sejm już raz odrzucił pomysł rzecznika biznesu, niespełna rok temu.