• Informacje na temat:

  tax care wynagrodzenie

Artykuły na temat: tax care wynagrodzenie
 • Dobra praca w Niemczech wysoko opodatkowana

  Polak, który zamierza podjąć pracę w Niemczech i zarabiałby tam niemiecką średnią krajową zapłaciłby niższy podatek, niż dla analogicznej kwoty dochodu w Polsce - wskazują szacunki Tax Care. Dobrze płatna praca może być jednak opodatkowana nawet na poziomie 45 proc. Do tego dochodzi ok. 20 proc. obciążeń z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne.

 • Nowe zasady oskładkowania umów zlecenia utrudnią działalność firm

  Przyjęta przez Sejm ustawa, poszerzająca zakres oskładkowania umów zlecenia, uderzy w przedsiębiorców. Z jednej strony będzie trudniej im wyliczyć wartość wynagrodzenia dla osób, których zatrudniają na tego typu umowy. Z drugiej może znieść preferencyjne stawki ubezpieczeniowe dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą krócej niż 24 miesiące i dorabiają dzięki zleceniom.

 • Zagraniczną składkę zdrowotną można odliczyć od polskiego podatku

  Składka zdrowotna jest potrącana z wynagrodzenia pracownika. Podstawę jej obliczania stanowi wynagrodzenie brutto, a stawka wynosi 9 proc. Jednak tylko część składki zdrowotnej podatnicy mogą odliczyć od obliczonego podatku dochodowego. Po spełnieniu określonych warunków, podatek płacony fiskusowi może zostać pomniejszony również o składkę zapłaconą za granicą.

 • Wysokość składki zdrowotnej w 2015 r. rośnie o ponad 3 proc.

  W tym roku przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą zapłacą składki na ZUS w wysokości 446,88 zł, zaś przedsiębiorcy ze stażem dłuższym niż 24 miesiące - 1095,37 zł miesięcznie - wynika z analizy Tax Care.

 • ...energii, świadczenie usług telekomunikacyjnych, najmu, leasingu, stałej obsługi prawnej i biurowej) – wyjaśnia Katarzyna Rola-Stężycka z Tax Care Druga ogromna zmiana dotyczy kupujących – w innym(...) 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym dostarczono towar lub wykonano usługę. Wzrosło wynagrodzenie minimalne Od 1 stycznia 2014 r wzrosło wynagrodzenie minimalne. Wynosi ono 1680

 • PIT Last Minute: Niania rozlicza się sama

  Nianie, które podpisywały w 2014 r. umowy uaktywniające, czyli umowy o świadczenie usług z rodzicami nieprowadzącymi działalności gospodarczej, muszą rozliczyć się z fiskusem na deklaracji PIT-36 - przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute. Opiekunki nie otrzymają od rodziców informacji PIT-11, powinny za to poprosić ich o ZUS RCA.

 • ...pracę na rzecz jego firmy za odpowiednim wynagrodzeniem, na przykład na podstawie umowy o pracę czy umowy zlecenia, czy też pomaga przy jego działalności nieodpłatnie – wyjaśnia Agata Szymborska-Sutton z Tax Care. Jest tylko jeden i to bardzo niekorzystny wyjątek od zasady, że jeśli osoba współpracująca zostanie zatrudniona na etacie, składki za nią będą odprowadzane na takich samych zasadach...

 • Czy zmiana czasu na letni może zmniejszyć nam pensję?

  W niedzielę przestawiliśmy zegary z czasu zimowego na czas letni. W konsekwencji nie tylko krócej śpimy, ale i krócej pracujemy. Zmiana czasu nie może być jednak argumentem przemawiającym za obniżeniem wynagrodzenia pracownikowi, któremu w ten dzień wypadnie "nocka".

 • Rząd zarekomenduje podniesienie płacy minimalnej w 2013 r. do 1600 zł

  ...2012 - dodał. - - - - - Komentarz Tax Care: Przedsiębiorcy poniosą większe koszty Z 1500 do co najmniej 1600 zł ma wzrosnąć w przyszłym roku minimalne wynagrodzenie. Taka podwyżka oznaczałaby, że przedsiębiorca, który płaci pracownikowi pensję minimalną, poniósłby w przyszłym roku dodatkowy koszt co najmniej 1449 zł - szacuje Tax Care. W przypadku zatrudnienia na tych warunkach pięciu...

 • Minimalne 13 zł za zlecenie nie dla wszystkich zleceń

  W 2017 r. za zlecenie przedsiębiorca będzie musiał zapłacić przynajmniej 13 zł za godzinę. Nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę zawiera jednak wyłączenia spod stosowania tego minimalnego limitu w przypadku specyficznych zleceń czy usług.