• Informacje na temat:

  tax care zarobki

Artykuły na temat: tax care zarobki
 • Zarobki przedsiębiorców rosną wyraźnie szybciej niż pracowników najemnych

  ...więc kto faktycznie więcej zarabia) można powiązać z badaniem przeprowadzonym przez Tax Care i Idea Bank w ub.r. (1018 respondentów - osoby prowadzące działalność gospodarczą, mieszkające w dużych(...) znacznie lepiej od dynamiki wynagrodzeń pochodzących z pracy najemnej. W I kwartale br. realne zarobki osób pracujących wyniosły 1,3 proc., a po zniwelowaniu wpływu czynników sezonowych - tylko 0,7

 • Małe firmy mają miesiąc na przygotowanie papierowych formularzy o zarobkach pracowników

  Tylko miesiąc mają małe firmy, zatrudniające nie więcej niż 5 osób, na przesłanie do urzędu skarbowego papierowych formularzy o przychodach uzyskanych przez pracowników. Ci, którzy zrobią to drogą elektroniczną, będą mieli o miesiąc więcej na dostarczenie tych informacji fiskusowi - przypomina Tax Care.

 • Niskie zarobki nie powinny być przeszkodą w regularnym oszczędzaniu

  ...z obowiązkowych filarów? Dominik Mędrzycki , księgowy Tax Care Sprawdź: PROGRAM PIT 2010

 • PIT Last Minute: W portfelach małżonków zostaje kilka tysięcy złotych

  Nawet 2 tys. zł mogą otrzymać od fiskusa osoby, które skorzystają ze wspólnego rozliczenia małżonków w corocznym zeznaniu PIT. Na 25 proc. tej kwoty mogą liczyć osoby samotnie wychowujące dzieci - przypomina Tax Care w ramach corocznej akcji "PIT Last Minute". Im szybciej podatnicy złożą roczne zeznanie, tym szybciej otrzymają zwrot. Urząd skarbowy ma na to maksymalnie 3 miesiące.

 • Dobra praca w Niemczech wysoko opodatkowana

  Polak, który zamierza podjąć pracę w Niemczech i zarabiałby tam niemiecką średnią krajową zapłaciłby niższy podatek, niż dla analogicznej kwoty dochodu w Polsce - wskazują szacunki Tax Care. Dobrze płatna praca może być jednak opodatkowana nawet na poziomie 45 proc. Do tego dochodzi ok. 20 proc. obciążeń z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne.

 • Blisko 3 mln zarejestrowanych drobnych przedsiębiorców

  Takich danych GUS dawno nie odnotowywał - liczba zarejestrowanych jednoosobowych firm na koniec września 2017 r. sięgnęła niemal 3 mln. Co więcej, równolegle do grona zarejestrowanych, w górę pną się też zarobki mikroprzedsiębiorców.

 • Wykształcenie i doświadczenie dają więcej zarobić we własnej firmie

  Przedsiębiorcy zarabiają więcej, jeśli są dobrze wykształceni i mają co najmniej kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu biznesu. Zarobki mężczyzn są wyższe w porównaniu z zarobkami przedsiębiorczych kobiet.

 • Wybór właściwego druku rocznego PIT-a

  Do rozliczenia rocznego dochodu z 2015 r. Kowalskiego służą odpowiednie formularze rocznej deklaracji podatkowej. To, który druk należy wybrać oraz czy trzeba będzie złożyć więcej niż jednego rocznego PIT-a, jest zależne od źródła osiągniętych w zeszłym rok zarobków. Ważna jest aktualna wersja deklaracji.

 • ...założeniu, że cała kwota dotyczy umowy o pracę zawartą na jeden miesiąc, z kosztami uzyskania przychodu w wysokości 111,25 zł) – wyjaśnia Agata Szymborska-Sutton z Tax Care.(...) preferencyjnego rozliczenia z fiskusem osób samotnie wychowujących dziecko. Jeśli zatem rodzice nie chcą utracić tych przywilejów, muszą pilnować, by roczne zarobki dziecka nie przekroczyły 3091 zł. – Wyznaczony...

 • Więcej firm skorzysta z opodatkowania ryczałtem

  W 2016 r. z ryczałtu mogli korzystać przedsiębiorcy, których zarobki w 2015 r. nie przekroczyły 630 tys. zł. W 2017 r. limit zdecydowanie się zwiększa i wyniesie ponad 1 mln zł. Skutkiem zmian może być wzrost popularności ryczałtu.