• Informacje na temat:

  tbs własnosc

Artykuły na temat: tbs własnosc
 • Ujednolicenie prawa regulującego przekształcenia własnościowe mieszkań w ramach TBS zakłada podpisana przez prezydenta ustawa o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.

 • TBS-y wracają do gry?

  W ostatnich dniach nadspodziewanie dużo działo się w kwestii programów wspierających mieszkalnictwo. Oprócz zaproponowania istotnych zmian w programie MdM, zapowiedzenia programu dopłat do termomodernizacji domów jednorodzinnych, powrócił także temat Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Mieszkania: Bonifikaty nie będziemy zwracać

  Zakup mieszkania od spółdzielni za pieniądze ze sprzedaży lokalu komunalnego nabytego od gminy z bonifikatą będzie zwolniony z obowiązku zwrotu tej bonifikaty. Jeśli wartość kupowanego lokalu będzie niższa od bonifikaty, różnicę trzeba będzie zwrócić - zdecydował Sejm.

 • Co warto wiedzieć o Mieszkaniu plus

  Inwestycje mieszkaniowe w całej Polsce - w dużych miastach i małych gminach, wspomaganie rozmaitych form budownictwa, w tym komunalnego, spółdzielczego i TBS-ów, rozmaite formy najmu, a także możliwość wykupienia mieszkania na własność i w końcu - dostępna cena. Takie są główne założenia rządowego programu Mieszkanie plus.

 • Rząd chce dopłacać do czynszu najbiedniejszym. Kto z tego skorzysta?

  Rząd planuje przez dziewięć lat dopłacać do czynszu osobom o niższych dochodach. Skala dopłat będzie jednak bardzo zróżnicowana. W dużych miastach budżet ma pokryć od 6 do 31% wydatków na najem. Rząd przeznaczy na ten cel prawie tyle samo co na pomoc państwa w zakupie mieszkania na własność - wynika z szacunków analityków Open Finance.

 • Ponad 21 tysięcy dopłaty do najmu w nowym rządowym programie

  Rząd planuje przez 9 lat dopłacać do czynszu osobom o niższych dochodach. Skala dopłat będzie jednak bardzo zróżnicowana. W dużych miastach budżet ma pokryć od 6 do 31 proc. wydatków na najem. Rząd przeznaczy na ten cel prawie tyle samo, co na pomoc państwa w zakupie mieszkania na własność - wynika z szacunków Open Finance.

 • Niecałe 5 proc. Polaków wynajmuje mieszkania. Najem w Polsce jest znacznie mniej atrakcyjny niż na Zachodzie

  Nasz kraj znajduje się w ogonie Europy pod względem zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych. W krajach Europy Zachodniej ponad połowa mieszkań przeznaczona jest na wynajem. W Polsce to zaledwie kilka procent. Ponadto 80 proc. mieszkań znajduje się w rękach prywatnych, a ceny wynajmu przekraczają możliwości finansowe Polaków.

 • W 2017 roku ma ruszyć Narodowy Program Budowy Mieszkań

  Program Mieszkanie dla Młodych potrwa nie dłużej niż do końca 2018 roku, a już w tym roku został przyhamowany brakiem środków. Co dalej po MdM? Rząd przedstawił zarys planu wsparcia mieszkaniowego.

 • Bełkotem nie rozwiążemy problemów naszego budownictwa

  Rząd pracuje nad zmianami w programie MdM i zapowiada kolejny program budowy kamienic na wynajem. Eksperci są jednak sceptyczni - według nich, polskie programy budownictwa mieszkaniowego zmieniają się częściej niż ekipy rządzące i od lat nie rozwiązują problemu mieszkalnictwa.

 • Politycy obiecują mieszkania i... brak podatku katastralnego

  Zbliżają się wybory, a politycy nie szczędzą nam obietnic. Wśród nich nie brakuje zapowiedzi decyzji, które mają poprawić sytuacje mieszkaniową Polaków. Jedno jest pewne - żaden z polityków nie powie słowa o ewentualnych planach wprowadzenia podatku katastralnego.