• Informacje na temat:

  telewizja cyfrowa za darmo kanały

Artykuły na temat: telewizja cyfrowa za darmo kanały
 • Telewizja naziemna w przyszłości płatna?

  W 2017 roku kanały nadawców komercyjnych RTL, ProSieben, SAT.1 i VOX w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w Niemczech zostaną zakodowane. Będzie to się wiązało ze wprowadzeniem miesięcznej opłaty za dostęp do tych kanałów. Czy Polska pójdzie za przykładem Niemiec i za możliwość oglądania popularnych polskich kanałów w NTC również trzeba będzie w przyszłości płacić?

 • Cyfrowy Polsat zaczyna walkę o bogatszych klientów

  Do tej pory można było odnieść wrażenie, że dwie polskie platformy cyfrowe jasno podzieliły się strefami wpływów. Cyfrowy Polsat walczył o względy klientów z mniej zasobnym portfelem, natomiast nc+ starała się o tych, którzy są w stanie wydać więcej na płatną telewizję, tzw. premium. Najwyraźniej coraz ciaśniejszy rynek zmienił strategię największej polskiej platformy cyfrowej. Pokazuje to najdobitniej dołączenie do oferty na wyłączność kanału Golf Channel Polska, ale też wielkanocna promocja...

 • W Polsce będzie tylko jedna platforma cyfrowa?

  Liberty Global, właściciel największego operatora kablowego UPC Polska, znów prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia Multimedia Polska - wynika z informacji "Pulsu Biznesu". Gdyby do połączenia doszło, to powstałby gracz z 2,2 mln abonentów, podczas gdy platforma nc+ ma ich 2,1 mln. Ewentualna fuzja kablówek może być przedsmakiem o wiele większej transakcji - połączenia platform Cyfrowy Polsat i nc+. Już niedługo dwaj satelitarni gracze mogą być skazani na połączenie.

 • Telewizja w Polsce stoi przychodami platform satelitarnych

  Ubywa Polaków chcących płacić za telewizję. Analitycy szacują, że co prawda roczny spadek jest niewielki (nie przekracza kilku procent), ale to już stały trend, który utrzyma się w najbliższych latach. Nie przekłada się to jednak negatywnie na sprzedaż ani przychody nadawców i operatorów. Płacących jest mniej, ale wybierają oni droższe pakiety usług.

 • Platformy cyfrowe upadłyby bez TVP?

  Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański 25 kwietnia w emocjonalny sposób zareagował na skargi dostawców płatnych telewizji do Komisji Europejskiej. W ocenie posła Prawa i Sprawiedliwości oferta Cyfrowego Polsatu i nc+ bez kanałów Telewizji Polskiej byłaby o wiele uboższa. Poszło oczywiście o propozycję, żeby platformy i sieci kablowe przekazywały Poczcie Polskiej dane swoich klientów, aby ta mogła egzekwować od nich abonament radiowo-telewizyjny.

 • Moda na kanały dokumentalne?

  Mieliśmy modę na kanały muzyczne czy kanały sportowe. Wydaje się, że 2017 rok będzie rokiem kanałów o szeroko pojętej tematyce dokumentalnej, o mniej lub bardziej precyzyjnie określonym profilu. Na(...) starcie. Dlaczego tak opłaca się nadawać kanały dokumentalne? Które są oglądane najchętniej i jakich możemy spodziewać się na polskim rynku w przyszłości?

 • Platformy telewizyjne walczą ofertą. Cena traci znaczenie

  Po roku od wpadki marketingowej NC+ sytuacja na rynku płatnych operatorów się ustabilizowała. A wybór mamy dzisiaj znacznie bardziej różnorodny.

 • Czy platformy są skazane na utratę abonentów?

  Wyniki finansowe koncernu Vivendi nie pozostawiają złudzeń. Im bardziej rozwinięty kraj, tym większy spadek liczby abonentów platformy cyfrowej. Liczba ta rośnie za to w krajach rozwijających się. W 2015 roku Grupa CANAL+ w Afryce zyskała aż 521 tys. abonentów, a w Wietnamie 10 tysięcy. We Francji straciła 316 tys., a w Polsce baza abonencka nc+ zmniejszyła się o 27 tys. Czy tak już pozostanie? Jakich kroków możemy się spodziewać po platformach w zachodnich społeczeństwach?

 • Niedługo platformy będą sprzedać chleb i mleko

  Lodówki, kuchenki, pralki i zmywarki? Do tej pory takie rzeczy kupowało się w sklepach typu MediaMarkt, Saturn, czy MediaExpert. Teraz nie trzeba się wybierać do tych marketów. Wystarczy być abonentem Cyfrowego Polsatu. Konkurencyjna nc+ nie chce być gorsza. - Płać abonament nc+ z konta Bank Zachodni WBK i zyskaj nawet 290 zł! - chwali się we wpisie facebookowym, który ma zachęcać do założenia konta w znanym banku. Jednocześnie odświeżyła we współpracy z Play swoją ofertę triple play, czyli...

 • TVP nie ma pomysłu na kanały tematyczne?

  Wydaje się, że przez rok swojego urzędowania w Telewizji Polskiej prezes Jacek Kurski skupił się na "Wiadomościach" TVP1, kanale informacyjnym TVP Info i nawiązujących do II wojny światowej serialach. Zupełnie nie widać zaangażowania w kanały tematyczne. Kanały, które komercyjne TVN i Polsat traktują coraz poważniej, uruchamiając co chwilę nowe stacje albo modyfikując stare. Co w tym czasie robił