• Informacje na temat:

  testy na nowe prawo jazdy

Artykuły na temat: testy na nowe prawo jazdy
 • ...o zmianach, wstrzymali się z zapisami na kurs. Zwłaszcza że pierwsze wiadomości nie były budujące: ponad 80 proc. oblanych egzaminów. Jednak instruktorzy i egzaminatorzy uspokajają: nowe testy nie są(...) w internecie (np. http://www.prawojazdy.com.pl/symulator). W internecie znajdziemy też strony, które odpłatnie oferują dostęp do nowych zestawów testowych. Pamiętajmy jednak, że nie jest to oficjalna baza...

 • Ostatnia prosta samodzielnych aut

  To już nie jest wymysł futurologów. Zdaniem przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego w 2020 r. auta zdolne do samodzielnej jazdy po autostradach, a nawet miejskich ulicach, będą sprzedawane masowo.

 • Jeśli zamierzasz wyrobić prawo jazdy, zrób to w czasie najbliższych miesięcy. W styczniu 2016 r. zmienią się bowiem przepisy i trzeba będzie odbyć dodatkowe kursy, by nie stracić nabytych uprawanień do kierowania pojazdami. Wyjaśniamy, jak wygląda egzamin na prawo jazdy oraz jakie zmiany nas czekają.

 • - Nieprawdą jest stwierdzenie autora, że infrastruktura kolejowa jest nieprzygotowana do kursowania nowych składów pendolino. Nieprawdziwa jest także teza, że "większość z tras pociąg pokona z prędkością poniżej 160 km/h" - uważają przedstawiciele spółki PKP Intercity. Poniżej komentarz spółki do artykułu, który ukazał się w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

 • Nowe egzaminy na prawo jazdy

  Od dwóch tygodni obowiązują nowe zasady egzaminów na prawo jazdy. Część praktyczna wygląda tak jak wcześniej, ale egzamin teoretyczny jest dużo trudniejszy. Pierwsze doniesienia wskazują na istny pogrom. Zmieniła się też procedura wydawania tego dokumentu. Wyjaśniamy więc co teraz czeka osoby, które chcą wyrobić prawo jazdy. Do tej pory było tak, że kandydat na kierowcę pojawiał się w wybranym...

 • Volvo szykuje nam autonomiczne samochody

  - Liczymy, że od 2020-2021 roku ruszymy z komercjalizacją autonomicznych aut - mówi w rozmowie z Interią Marcus Rothoff, dyrektor w Volvo Car Group, odpowiedzialny za rozwój autonomicznych samochodów. - Potrzebujemy czasu, aby poprawić bezpieczeństwo tych rozwiązań. Badania i testy drogowe zajmą nam jeszcze co najmniej 3 lata - dodaje.

 • Odkąd zmieniły się zasady egzaminów na prawa jazdy, ich część teoretyczna stała się zmorą dla przyszłych kierowców. Wszystkie bowiem pytania są tajne i...

 • ePUAP: Od lipca rewolucja w urzędach

  Od pierwszego lipca załatwianie urzędowych spraw będzie o wiele łatwiejsze - zapowiada ministerstwo administracji i cyfryzacji. Wtedy ma ruszyć nowa platforma, która umożliwi składania wniosków w domu, przez internet.

 • Słyszałam, że od przyszłego roku mają znowu być jakieś zmiany dotyczące osób zdających egzamin na prawo jazdy. Czy to prawda? A jeśli tak, to co się zmieni? Marlena ze Szczawnicy...

 • Rewolucja w systemie badań okresowych pojazdów: spóźniony przegląd będzie słono kosztował

  Nawet 200 km do przejechania, by zdobyć stempel w dowodzie rejestracyjnym, i to za dwa razy wyższą cenę? Taki może być efekt nowych przepisów, które proponuje rząd dla zapominalskich kierowców. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) szykuje rewolucję w systemie badań okresowych pojazdów. Przegapienie terminu badań może sporo kosztować - czasu i pieniędzy.