• Informacje na temat:

  testy na prawo jazdy

Artykuły na temat: testy na prawo jazdy
 • ...w internecie (np. http://www.prawojazdy.com.pl/symulator). W internecie znajdziemy też strony, które odpłatnie oferują dostęp do nowych zestawów testowych. Pamiętajmy jednak, że nie jest to oficjalna baza(...). roku życia z prawem jazdy kategorii „A”, teraz po ukończeniu 24. roku życia. Chyba że w wieku 18 lat zrobiliśmy prawo jazdy kategorii „A2”. W takim przypadku możemy w wieku 20 lat zrobić kategorię...

 • Zmiany w kwalifikacjach i szkoleniach okresowych kierowców

  Z dniem 31 marca br. weszły w życie znaczące zmiany w zakresie przeprowadzania testów kwalifikacyjnych dla kandydatów na zawodowych kierowców oraz w zakresie ich obowiązkowych szkoleń okresowych. Zmiany te mają na celu ułatwienie organizacji tych szkoleń. Umożliwiają m.in. przystępowanie do testu kwalifikacyjnego przez osoby, które go nie zdały, w innych ośrodkach niż te, w których kończyły kurs kwalifikacyjny.

 • Jeśli zamierzasz wyrobić prawo jazdy, zrób to w czasie najbliższych miesięcy. W styczniu 2016 r. zmienią się bowiem przepisy i trzeba będzie odbyć dodatkowe kursy, by nie stracić nabytych uprawanień do kierowania pojazdami. Wyjaśniamy, jak wygląda egzamin na prawo jazdy oraz jakie zmiany nas czekają.

 • Ostatnia prosta samodzielnych aut

  To już nie jest wymysł futurologów. Zdaniem przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego w 2020 r. auta zdolne do samodzielnej jazdy po autostradach, a nawet miejskich ulicach, będą sprzedawane masowo.

 • Nowe egzaminy na prawo jazdy

  Od dwóch tygodni obowiązują nowe zasady egzaminów na prawo jazdy. Część praktyczna wygląda tak jak wcześniej, ale egzamin teoretyczny jest dużo trudniejszy. Pierwsze doniesienia wskazują na istny pogrom. Zmieniła się też procedura wydawania tego dokumentu. Wyjaśniamy więc co teraz czeka osoby, które chcą wyrobić prawo jazdy. Do tej pory było tak, że kandydat na kierowcę pojawiał się w wybranym...

 • Volvo szykuje nam autonomiczne samochody

  - Liczymy, że od 2020-2021 roku ruszymy z komercjalizacją autonomicznych aut - mówi w rozmowie z Interią Marcus Rothoff, dyrektor w Volvo Car Group, odpowiedzialny za rozwój autonomicznych samochodów. - Potrzebujemy czasu, aby poprawić bezpieczeństwo tych rozwiązań. Badania i testy drogowe zajmą nam jeszcze co najmniej 3 lata - dodaje.

 • Czytałam, że można teraz podejść do egzaminu na prawo jazdy kat. B bez kursu teoretycznego. Czy to prawda? Kinga z Lubartowa...

 • ePUAP: Od lipca rewolucja w urzędach

  Od pierwszego lipca załatwianie urzędowych spraw będzie o wiele łatwiejsze - zapowiada ministerstwo administracji i cyfryzacji. Wtedy ma ruszyć nowa platforma, która umożliwi składania wniosków w domu, przez internet.

 • W ubiegłym roku najwięcej osób zdało egzamin praktyczny na prawo jazdy na kategorię B w Ostrołęce, Łomży i Suwałkach – tak wynika z ostatniego raportu...

 • - Nieprawdą jest stwierdzenie autora, że infrastruktura kolejowa jest nieprzygotowana do kursowania nowych składów pendolino. Nieprawdziwa jest także teza, że "większość z tras pociąg pokona z prędkością poniżej 160 km/h" - uważają przedstawiciele spółki PKP Intercity. Poniżej komentarz spółki do artykułu, który ukazał się w "Dzienniku Gazecie Prawnej".