• Informacje na temat:

  transfery piłkarskie

Artykuły na temat: transfery piłkarskie
 • Takie zarobki to rekord wszech czasów

  Według raportu firmy Deloitte, proporcja przychodów do zarobków w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej (Premier League) wyniosła w sez. 2009-2010 średnio 68 procent. Był to rekord wszech czasów.

 • Polskie kluby piłkarskie uzyskały z letnich transferów ponad 10 mln euro, a wydały na nie ponad 4,5 mln euro

  Na piłkarskim rynku jest okazja do transferów. Przez cały luty klubom wolno sprzedawać i kupować piłkarzy. Podczas poprzedniego, tzw. letniego okna transferowego, w lipcu i sierpniu, sprzedano zawodników za 10,3 mln euro, a kupiono za 4,6 mln euro - wynika z raportu "Rynek transferów piłkarskich w Polsce" firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton.

 • Szwajcaria: Wg prognozy 78 proc. przeciw bezwarunkowemu dochodowi

  .... Uczestnicy kampanii chcieli przykuć swą inicjatywą uwagę międzynarodową i stworzyli nawet plakat większy od boiska piłkarskiego z napisem "Co byś zrobił, gdyby twój dochód był zabezpieczony...

 • Rozkręca się transferowa karuzela w Ekstraklasie

  Rynek transferów piłkarskich w Polsce mocno rośnie. W ostatnim sezonie kluby Ekstraklasy wydały na nowych zawodników najwięcej od czterech lat - wynika z trzeciej edycji raportu firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton "Rynek transferów piłkarskich w Polsce".

 • Kluby ekstraklasy w 2013 r. osiągnęły 459 mln przychodów, przy tylko 50 mln zł straty. Coraz lepsze wyniki finansowe wynikają nie tylko ze wzrostu popularności piłki nożnej transmitowanej w telewizji, lecz także większego bezpieczeństwa na stadionach. Najbogatszym klubem jest Legia Warszawa, która dystansuje pod względem przychodów Lecha Poznań (114 mln zł wobec 65,24 mln zł). Pomimo niewątpliwego rozwoju rynku piłkarski biznes w Polsce nadal dzieli duży dystans do europejskich gigantów.

 • Ile kosztuje wyszkolenie drugiego Lewandowskiego? Całkiem sporo, bo aż pół miliona złotych, ale rodziców to nie zraża

  Szacuje się, że koszty profesjonalnego przygotowania dziecka od 3. do 16. roku życia do zawodowej gry w piłkę nożną to wartość nawet 3-4 pokojowego nowego mieszkania w dużym mieście.

 • Kanały Eleven zajmą miejsce Eurosportu?

  spółki Sportfive, która przez lata za ogromnie pieniądze sprzedawała prawa do polskiej ligi piłkarskiej CANAL+, to szansa na agresywne zakupy programowe do kanałów Eleven.

 • Przychody klubów Ekstraklasy wynoszą 375 mln zł

  W polskich klubach piłkarskich poprawia się stosunek wypłacanych wynagrodzeń do osiąganych przychodów. Legia liderem rankingu najwyższych przychodów, Lech i Wisła z najbardziej zrównoważonymi przychodami.

 • Sportowe inwestycje polskich milionerów

  Sport przyciąga milionerów. Nie tylko na trybuny. Wielu polskich krezusów zdecydowało się zainwestować w kluby piłkarskie. Nie tylko je sponsorują, ale są również ich właścicielami. Choć nie zawsze wychodzi im to na dobre... Oto niektórzy z nich.

 • Już od najbliższego sezonu w życie wchodzą zmiany dotyczące obcokrajowców grających w piłkarskiej ekstraklasie. Na boisku będzie mogło przebywać maksymalnie trzech zawodników spoza Unii Europejskiej, a w sezonie 2016/2017 już tylko dwóch. To może sprawić, że w klubach zostanie więcej pieniędzy, bo bilans zakupów i sprzedaży zagranicznych zawodników w ostatnich 5 latach to 2,3 mln euro na minusie.