• Informacje na temat:

  transport

Artykuły na temat: transport
 • Ożywienie w transporcie i logistyce

  Polski rynek pracy w branży transportu i logistyki jest w najlepszej kondycji od pięciu lat. Co piąty pracodawca w tym sektorze planuje powiększać swoje zespoły w ciągu najbliższych trzech miesięcy. To jednocześnie jeden z najlepszych wyników dla tej branży, jaki odnotowano wśród 26 krajów z regionu EMEA - komentuje Kamil Sadowniczyk, dyrektor z agencji zatrudnienia Manpower.

 • Rząd chce wskrzesić transport rzeczny

  Największe polskie rzeki - Wisła i Odra - kiedyś były integralną częścią transportowego krwiobiegu. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce wskrzesić krajowy transport śródlądowy. Resort tworzy wehikuł do inwestycji w żeglowność. W wielki, wielomiliardowy projekt chce zaangażować firmy energetyczne, banki, ubezpieczycieli, porty, a także środki unijne.

 • ...jechałem po prostu pekaesem, ale teraz nie dałbym rady. Słyszałem, że istnieje coś takiego jak transport medyczny. Wysłałem syna do naszej przychodni, żeby dowiedział się, jak to załatwić. Po długich korowodach syn wreszcie dostał się do lekarza i… dowiedział się, że transport medyczny przysługuje wyłącznie osobom niepełnosprawnym. Transportu nie udało się załatwić, zadzwoniłem więc do...

 • Polskie miasta rozwijają ekologiczny transport

  Z pomocą unijnych środków kilkadziesiąt polskich gmin i samorządów zainwestuje w proekologiczny transport miejski. Według założeń resortu rozwoju do 2021 roku po polskich drogach ma jeździć około tysiąca elektrycznych autobusów. Miasta widzą w tym korzyść, bo dzięki wymianie floty na autobusy hybrydowe i elektryczne obniżają koszty transportu miejskiego, a także poziom hałasu i emisji.

 • Sojusz przeciw Polsce, transport za burtą

  ...porozumienie, zobowiązała się do lepszego współdziałania w zakresie kontrolowania firm transportowych czy opracowania wspólnego stanowiska dotyczącego europejskiej polityki transportowej. Głównym celem(...) liczne bariery administracyjne nie zahamowały ekspansji polskich firm transportowych, proponuje się w tym momencie rzecz zupełnie absurdalną - mówi europoseł Bogusław Liberadzki. Wtóruje mu Janusz...

 • MIB: Nie zmienią się ulgi w transporcie?

  Utrzymanie na obecnym poziomie ulg w przewozach zakłada projekt noweli wydłużający vacatio legis ustawy o publicznym transporcie zbiorowym z 2010 r., którym w tym tygodniu zajmie się Senat - zapowiedział wczoraj wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

 • Austria wprowadziła płacę minimalną. Transport ma problem

  ...zbiorowego dla branży transportowej. Na dzień dzisiejszy brakuje szczegółowych interpretacji powyższej ustawy na stronach austriackiego ministerstwa w kontekście wymagań dotyczących sektora transportowego(...) biuletynu informacyjnego poświęconego całej branży transportowej. W planach jest również dostosowanie formularzy tak, by uprościć procedury i dopasować je do potrzeb przewoźników, ponieważ te obecnie...

 • Czy ZUS zatrzyma polski transport?

  W Polsce brakuje ok. 100 tys. zawodowych kierowców - to jeden z największych problemów, z jakim spotykają się firmy transportowe. Rozwiązaniem miał być napływ pracowników ze wschodu Europy, ale coraz częściej odmawia się zagranicznym kierowcom wydania niezbędnego zaświadczenia A1.

 • Transport: Od lipca płaca minimalna dla kierowców we Francji

  ...1 lipca w życie wchodzi francuski dekret wykonawczy do ustawy o płacy minimalnej. Kierowcy realizujący transport na terenie Francji mają powody do zadowolenia, ponieważ zarobią minimum 9,67 euro na godzinę. Pracodawcy pomstują na wzrost kosztów.

 • Transport: Koniec problemu z homologacją?

  Od 2019 roku produkowane w UE pociągi będą homologowane na cały rynek europejski. To wielka szansa dla polskich producentów - pisze "Gazeta Wyborcza".