• Informacje na temat:

  transportowy dozór techniczny

Artykuły na temat: transportowy dozór techniczny
 • ...naprawcza zostanie wdrożona w Polsce nadal nie wiadomo. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje, że to bardzo trudna sprawa, w której muszą współpracować ze sobą różne urzędy. Z kolei Transportowy Dozór Techniczny stwierdza wprost, że ze względu na poziom skomplikowania naprawy, Volkswagen ma prawo zaplanować przeprowadzenie akcji naprawczej w odległym terminie. Osoby prywatne oraz...

 • Rewolucja w systemie badań okresowych pojazdów: spóźniony przegląd będzie słono kosztował

  Nawet 200 km do przejechania, by zdobyć stempel w dowodzie rejestracyjnym, i to za dwa razy wyższą cenę? Taki może być efekt nowych przepisów, które proponuje rząd dla zapominalskich kierowców. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) szykuje rewolucję w systemie badań okresowych pojazdów. Przegapienie terminu badań może sporo kosztować - czasu i pieniędzy.

 • Motoryzacja: Czeka nas masowa wymiana homologacji?

  Polskie urzędy badają kwestie związane z manipulowaniem przez Volkswagena pomiarem emisji spalin z silników diesla. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, bada czy w tej sprawie doszło do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Dziś skandal wokół VW ma być tematem spotkania ministrów państw UE ds. konkurencyjności w Luksemburgu.

 • W terminalu w Świnoujściu wykonano 50 tys. inspekcji i kontroli

  W budowanym w Świnoujściu terminalu LNG przeprowadzono dotąd ok. 50 tys. inspekcji i kontroli wykonanych instalacji - informuje spółka Polskie LNG. Jakość prac nadzorują służby polskie i zagraniczne.

 • Projekt ustawy proponuje regulacje, których celem będzie stymulowanie rozwoju elektromobilności w Polsce oraz zastosowanie w transporcie paliw alternatywnych, czyli głównie gazu ziemnego: skroplonego (LNG) i sprężonego (CNG) oraz energii elektrycznej.

 • Zarząd Formuła8 S.A. informuje, że w dniu 8 Listopada 2012 r. spółka otrzymała decyzję dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, która umożliwia rozpoczęcie...

 • Drożej za opóźnioną rejestrację auta

  Jeżeli właściciel samochodu w ciągu 30 dni nie zarejestruje go, to zapłaci 50 proc. więcej za wydanie dowodu rejestracyjnego, nalepek legalizacyjnych i kontrolnych. To jeden z aspektów nowelizacji ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego, o której informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Zarząd Formuła8 S.A. informuje, że w dniu 31 sierpnia 2012 r. spółka rozpoczęła działalność operacyjną w Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów w Czaplińcach,...

 • Rekordowa liczba nielegalnych stacji

  185 tys. pojazdów dopuściły do ruchu nielegalnie działające stacje kontroli pojazdów (SKP). Jak powiedział rzecznik prasowy NIK Paweł Biedziak, kontrolę przeprowadzono w ubiegłym roku, a dotyczyła lat 2006, 2007 i I kw. 2008.