• Informacje na temat:

  trasa ii lini metra

Artykuły na temat: trasa ii lini metra
 • ...i wygodniejsze są foteliki montowane z tyłu na bagażniku lub do ramy niż te z przodu roweru. Natomiast przyczepka jest praktyczniejsza, lepiej sprawdzi się na dłuższych trasach, drogach po wertepach(...) kolanach, nawet gdy trasa jest krótka i jedziemy z niewielką prędkością. Odpowiedni fotelik Musi być dobrany do wieku, wzrostu i wagi dziecka. Określają to poszczególne kategorie. Grupa 0 i 0+ dla...

 • Szwajcaria: W październiku ruszają testy najdłuższego na świecie tunelu kolejowego

  Zakończyła się budowa drążonego w skałach Alp Szwajcarskich tunelu kolejowego, który znacząco skróci czas podróży między ważniejszymi miastami Szwajcarii, ale też w ruchu międzynarodowym. W przyszłym miesiącu rozpoczną się testy, a w czerwcu roku 2016 tunel zostanie oddany do eksploatacji.

 • Wyścig na kilometry, czyli wielkie drążenie pod Polską

  Mamy boom na budowanie tuneli. Czy to fanaberia, czy nadrabianie zaległości infrastrukturalnych?

 • Studenci Politechniki Łódzkiej zbudowali samochód napędzany energią Słońca

  Zespół studentów "Lodz Solar Team" zaprezentował najnowszy model bolidu napędzanego energią słoneczną. "EagleTwo", to pięcioosobowy pojazd skonstruowany z myślą o zwycięstwie w australijskim wyścigu "Bridgestone World Solar Challenge 2017", jednocześnie spełniający wszystkie wymogi poruszania się po drogach.

 • Projekty na topie

  Inwestycje inicjowane i prowadzone przez samorządy w takich dziedzinach, jak infrastruktura, ochrona środowiska, edukacja i kultura sprawiają, że żyjemy i pracujemy wygodniej, sprawniej, efektywniej. Warto wyróżniać te najlepsze.

 • Wizja świata według juana

  Zgoda na tworzenie pod auspicjami Chin Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych to porażka Stanów Zjednoczonych. Współpraca czy konkurencja? Chiny jako nowe mocarstwo czy jako silny, ale odpowiedzialny partner innych państw?

 • W rejonie budowy drugiej linii warszawskiego metra za zmianami komunikacyjnymi idą zmiany na rynku mieszkaniowym

 • Rosja i Włochy porozumiały się w piątek w sprawie zwiększenia przepustowości projektowanej magistrali South Stream (Gazociągu Południowego) z 31 mld do 63 mld metrów sześciennych gazu rocznie.

 • Putin: Polska żąda zmiany trasy gazociągu Nord Stream

  Polska zwróciła się do Komisji Europejskiej z żądaniem, by ta zmusiła uczestników projektu Nord Stream (Gazociąg Północny) do zmiany uzgodnionej już trasy tej magistrali - informuje we wtorek "Kommiersant", powołując się na premiera Rosji Władimira Putina.

 • Żelazna droga łączy dwa morza

  Pociąg załadowany rudą żelaza wyruszający z kopalni w szwedzkiej Kirunie do norweskiego portu w Narviku liczy 68 wagonów, 746 metrów długości i waży 8100 ton. Malmbanan, linia kolejowa, po której jeżdżą najcięższe w Europie pociągi, obchodzi w tym roku 110 lat nieprzerwanej działalności i za kręgiem polarnym łączy Morze Bałtyckie z Północnym.