• Informacje na temat:

  trasa metra w warszawie

Artykuły na temat: trasa metra w warszawie
 • Czynsze najmu lokali użytkowych bywają zróżnicowane

  i w Warszawie. Porównaliśmy też czynsze najmu do stawek w nowoczesnych inwestycjach biurowych.

 • Warszawa poczyniła najbardziej realny w swej historii krok w kierunku zmniejszenia zależności od gazu rosyjskiego - pisze w poniedziałek rosyjski dziennik "Kommiersant", komentując podjęte przez Polskę i Danię decyzje inwestycyjne w projekcie Baltic Pipe. Artykuł na ten temat rosyjski dziennik opatruje tytułem "Gazprom wypierany z Polski".

 • Nowa Huta, jedną z najczęściej rozważonych dzielnic przez osoby poszukujące mieszkania

  Kraków administracyjne podzielony jest na osiemnaście dzielnic. Każda z nich charakteryzuje się inną ofertą na rynku mieszkaniowym. W zabudowie Starego Miasta dominują zabytkowe kamienice, których standard nie zawsze jest najlepszy, a na dawnych obrzeżach miasta powstają duże osiedla mieszkaniowe. Gdzieś pomiędzy jest miejsce na zabudowę wielkopłytową i kameralne inwestycje deweloperskie.

 • Wyścig na kilometry, czyli wielkie drążenie pod Polską

  Mamy boom na budowanie tuneli. Czy to fanaberia, czy nadrabianie zaległości infrastrukturalnych?

 • W niedzielę pociągi pendolino zaczną regularnie wozić pasażerów

  14 grudnia pociągi pendolino rozpoczną regularne przewozy pasażerskie. Dzięki nim podróż z Warszawy do Krakowa i Katowic będzie trwała ok. 2,5 godziny, do Trójmiasta blisko 3 godz., a do Wrocławia - 3 godz. 40 minut. Pendolino mają jeździć powyżej 160 km/h.

 • TPN wezwał do zaprzestania kursowania i demontażu kolejki na Kasprowy Wierch

  Tatrzański Park Narodowy (TPN) wezwał władze Polskich Kolei Linowych (PKL) do natychmiastowego zaprzestania użytkowania kolejki na Kasprowy Wierch i jej demontażu. Władze PKL uważają, że to absurd i są gotowe na sądową mediację.

 • Są na świecie miejsca, gdzie doba hotelowa może kosztować kilkadziesiąt tysięcy dolarów, a na wakacje przejeżdżają gwiazdy światowego kina czy zamożni z całego świata. Nie zawsze jednak trzeba mieć miliony na koncie, by móc odwiedzić takie zakątki. Jakie miejsca najbardziej kojarzą się Polakom z luksusem? To pytanie zadał Deutsche Bank w swoim najnowszym badaniu opinii*. W zestawieniu najbardziej ekskluzywnych wakacyjnych adresów znalazły się także krajowe lokalizacje.

 • Prezes PGNiG: Nord Stream 2 niesie ze sobą zagrożenia. Możemy go zablokować

  - Jest szansa na zablokowanie lub wyraźne opóźnienie budowy Nord Stream 2 - mówi prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak. Chodzi o szkodliwą dla nas drugą nitkę gazociągu biegnącego z Rosji po dnie Bałtyku do Niemiec z ominięciem Polski. W czwartek Parlament Europejski bardzo zdecydowanie wyraził swój sprzeciw wobec Nord Stream 2. Wszystkie grupy polityczne europarlamentu stwierdziły, że to projekt, który uzależni Unię Europejską od niewiarygodnego, rosyjskiego dostawcy.

 • W rejonie budowy drugiej linii warszawskiego metra za zmianami komunikacyjnymi idą zmiany na rynku mieszkaniowym

 • Samorządowcy Wieruszowa (Łódzkie) i Kępna w Wielkopolsce będą rozmawiać o przebiegu przez ich tereny przyszłej trasy ekspresowej S8, łączącej Warszawę z Wrocławiem. Do pierwszego spotkania ma dojść jutro. Budowa drogi ma być zakończona w 2013 r.