• Informacje na temat:

  trasa s17

Artykuły na temat: trasa s17
 • Kolej na mieszkania i szybkie drogi

  Inwestycje infrastrukturalne to jest sztafeta. Jeden rząd odchodzi, drugi przychodzi, a projekty są w toku i trzeba je realizować. My obecnie wykonujemy karne okrążenie, ale wchodzimy też w fazę realizacji projektów, których nasi poprzednicy, z niewiadomych dla mnie powodów, nie podjęli - mówi Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury i budownictwa.

 • Bez dróg rozwój kuleje

  Cztery wielkie programy inwestycji infrastrukturalnych mają szanse zmienić regiony Polski Wschodniej. Poprawi się jakość codziennych dojazdów, wzrośnie atrakcyjność dla inwestorów i biznesu.

 • Są pieniądze na budowę dróg! W kieszeni PKP

  Rząd zabierze pieniądze kolejom, żeby wybudować więcej drogowych tras ekspresowych - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Grabarczyk: W tym roku ok.100 inspektorów do kontroli opłat za drogi

  Około 100 inspektorów powinna zatrudnić w tym roku Inspekcja Transportu Drogowego do kontroli ciężarówek i autobusów zobowiązanych do korzystania z elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi.

 • Zmiana na stanowisku ministra transportu, zerwanie umowy z chińskim konsorcjum Covec na budowę dwóch odcinków autostrady A2 i dramatyczne lądowanie Boeinga bez podwozia w Warszawie - to najważniejsze wydarzenia 2011 r. w transporcie i infrastrukturze.

 • Rada Ministrów przyjęła listę inwestycji drogowych przewidzianych do realizacji w latach 2014-2020 - poinformował na twitterze minister transportu Sławomir Nowak. Dzięki temu można ogłosić przetargi na budowę ponad 700 km nowych dróg ekspresowych.

 • KE: Unijne pieniądze na kolej powinny być wydane na ten sektor

  Pieniądze unijne przewidziane na kolej w programie Infrastruktura i Środowisko powinny być "w całości" wydane na ten sektor - brzmi przekazane PAP stanowisko KE po środowym spotkaniu z wiceministrem infrastruktury Andrzejem Masselem. KE uważa, że polskie koleje są w złej kondycji.

 • Ponad 3 mld zł z UE na inwestycje transportowe

  Ponad 3 mld zł dołoży UE do przebudowy linii kolejowej Kraków-Rzeszów i budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Wrocław Psie Pole-Syców - odpowiednie umowy podpisano w czwartek w Ministerstwie Infrastruktury. Łączna wartość obu inwestycji to ok. 5,8 mld zł.

 • Wiceminister infrastruktury, odpowiedzialny za kolej, Andrzej Massel rozmawiał w Brukseli z szefem wydziału ds. polityki regionalnej Komisji Europejskiej o postulowanym przez Polskę przesunięciu pieniędzy unijnych z projektów kolejowych na drogowe.

 • Inwestycje infrastrukturalne poprawią kondycję finansową firm budowlanych

  W najbliższych latach w Polsce zostanie zrealizowanych wiele znaczących inwestycji infrastrukturalnych. Branża budowlana może liczyć na duże ożywienie spowodowane prognozowanym wzrostem gospodarczym oraz koniecznością budowy nowej i modernizacją przestarzałej infrastruktury kolejowej, transportowej i energetycznej - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte.