• Informacje na temat:

  truskawka

Artykuły na temat: truskawka
 • Na truskawki do Norwegii

  Zbiory truskawek w Norwegii od lat cieszą się dużą popularnością wśród polskich pracowników. Sezon na te owoce zacznie się na dobre pod koniec czerwca. Stawki oferowane przez plantatorów oscylują w granicach 105-110 koron za godzinę (1 NOK = 0,4907 zł wg kursu NBP z dn. 27.05.2015 r.).

 • Kto zbierze truskawki? Może robot?

  Tegoroczny sezon może okazać się tragiczny w skutkach, jeżeli chodzi o krajową uprawę truskawek. Powodem o dziwo nie jest klęska nieurodzaju czy pogoda, a brak rąk do pracy, lub raczej drastyczna podwyżka kosztów zatrudnienia. Gdzie zatem szukać pracowników? Odpowiedź może być zapisana systemem binarnym...

 • Zbiory truskawek w krainie fiordów

  Zbiory truskawek w Norwegii od lat cieszą się dużą popularnością wśród polskich pracowników. Sezon na te owoce rozpocznie się na dobre w połowie czerwca. Zarobki oferowane przez plantatorów oscylują wokół 100 koron (ok. 50 zł) na godzinę.

 • Polskie truskawki drogie z powodu pogody

  Polskie truskawki nadal nie tanieją, a powodem jest chłodna pogoda. W hurcie kosztują one od 15 do 20 zł za kilogram. W stosunku do cen z połowy maja ubiegłego roku truskawki są droższe o 60 - 70 proc. - poinformowała rzeczniczka rynku hurtowego w Broniszach.

 • Nie ma kto zbierać Anglikom truskawek

  W Wlk. Brytanii zdrożeją truskawki, ponieważ maleje liczba pracowników z Polski i innych nowych krajów UE, gotowych pracować dorywczo na farmach. Takie ostrzeżenie wystosował Narodowy Związek Farmerów (NFU) do ministra ds. imigracji Liama Byrne.

 • Truskawka po 21,70 dolarów

  Od dzisiaj w supermarkecie w Hongkongu (Chiny) dostępne są walentynkowe truskawki po 21,70 dolarów USA za sztukę (168 dolarów hongkońskich).

 • TOP5 prac sezonowych dla pracowników

  Zbieranie truskawek i innych owoców, obsługa kelnerska i barmańska, sprzątanie w ośrodkach turystycznych, pomoc kuchenna oraz mała gastronomia – z danych Personnel Service wynika, że to najchętniej wybierane prace sezonowe przez pracowników z Ukrainy.

 • Koniec zbiorów truskawek na Mazowszu

  Kończą się zbiory truskawek w centralnej Polsce, owoce będzie można jeszcze kupić na bazarach, ale ich cena będzie rosła. Obecnie za kilogram truskawek w stolicy trzeba zapłacić 8-12 zł.

 • Praca w Niemczech: 227 euro za 17 dni ciężkiej pracy

  Plantacja jest duża i z tradycjami. Blisko stamtąd do takich miast jak Paderborn i Dortmund. Pod uprawą znajduje się 50 hektarów, przede wszystkim są to pola z truskawkami. Przez lata pracowali tam(...) Wysłany 26 Lut 2010 01 00 Jeżeli ktoś nowy chciał by się wybrać w tym roku tam do roboty przy tych pieprzonych truskawkach to stanowczo odradzam Od paru lat tam jeżdzę i był naprawdę git Ale od mniej...

 • Myślisz, że truskawki na bazarku są tanie? W skupie rolnicy dostają grosze. Wada rynku?

  Rozpoczął się sezon skupu owoców. Rolnicy sygnalizują, że oferowane im ceny są niskie. Branża przetwórcza argumentuje, że cena zależy od sytuacji rynkowej. Resort rolnictwa z kolei widzi potrzebę uregulowania relacji między producentami owoców i przetwórstwem.