• Informacje na temat:

  trzęsienia ziemi 2012

Artykuły na temat: trzęsienia ziemi 2012
 • Kto rozdaje karty w finansach? Rynek pracy finansistów w 2012 roku

  ...częściej mówi się o nadchodzącej trzeciej fazie kryzysu. Zwłaszcza Grecja, której wyjście z Unii Walutowej to kwestia czasu, może być przyczyną nowego trzęsienia ziemi w świecie finansów. Widmo zwolnień(...)Czy w drugiej połowie 2012 roku finansistów czeka fala zwolnień? O tym, dla kogo istniejąca sytuacja stwarza największe szanse, dla kogo zagrożenia, jakiego typu kwalifikacje są obecnie w cenie...

 • Reforma edukacji dołożyła nauczycielom pracy. "Rok 2019 może być dramatyczny"

  ...proc. W ciągu trzech lat płace mają wzrosnąć o ponad 15 proc. Związki przekonują jednak, że w porównaniu do wzrostu płac w gospodarce to zbyt mało. Zwłaszcza że wcześniej podwyżek nie było od 2012(...) przeszła trzęsienie ziemi, masowych odejść nie było. Jak podało MEN, z uprawnień emerytalnych skorzystało 6,5 tys. nauczycieli (o 1,4 tys. więcej niż rok wcześniej), ze świadczeń kompensacyjnych...

 • Czas na sztywne kursy walut na świecie

  Po trzęsieniu ziemi 15 stycznia spowodowanym porzuceniem pułapu kursu franka przez szwajcarski bank centralny świat zaczął interesować się sztywnym kursem walutowym w ujęciu globalnym. W Europie dopatrywano się podobieństw pomiędzy frankiem szwajcarskim a dwiema innymi walutami: koroną duńską (DKK) i koroną czeską (CZK).

 • LS Tech-Homes, spółka notowana na rynku NewConnect od czerwca 2012 r., podpisała jako członek konsorcjum wstępne porozumienie odnośnie warunków kontraktu na budowę przenośnych obiektów budowlanych do zastosowań militarnych. Szacowana wartość pierwszej fazy projektu wynosi ponad 72 mln zł.

 • Kiedy Amerykanie będą gotowi na tani eksport?

  Popyt na energię pierwotną w 2035 r. będzie o ponad 40 proc. większy niż w 2012 r. - ocenia koncern BP w dorocznej długoterminowej analizie. Wszystko jednak wskazuje, że surowców jak gaz czy ropa nie zabraknie - ocenia współautor raportu Paul Appleby.

 • Spółki Skarbu Państwa więcej płacą menedżerom, którzy nic dla nich nie robią, niż tym, którzy pracują w zarządach. To już reguła.

 • To nie koniec dolara

  Wczorajszy komunikat FED, nowe projekcje makroekonomiczne i wystąpienie Janet Yellen wywołało niespotykaną zmienność na rynku walutowym. Tylko podczas jednej sesji kurs USD/PLN zmienił się od szczytu do dołka aż o ponad 18 groszy!

 • Po dobrych danych PMI i w oczekiwaniu na wynik posiedzenia RPP kurs EURPLN konsoliduje się w okolicach 4,22 zaś USDPLN zmaga się z 3,39 poziomem najwyższym od czterech lat

 • Luksus w czasach zagłady

  Apokalipsa nadchodzi zawsze. Każda epoka zaklina swój własny kres, każdy mierzy się z wizją końca. Choć największa fortuna nie jest w stanie wybawić nas od ostateczności, z pewnością zwiększa szanse na przetrwanie. W oczekiwaniu najgorszego najbogatsi inwestują w luksusową samoobronę. Jaka jest cena ich bezpieczeństwa, czy można kupić sobie dożywotnią gwarancję?

 • Główny japoński rynek akcji był dziś w dalszym ciągu poddany negatywnemu wpływowi piątkowego trzęsienia ziemi oraz fali tsunami, która nawiedziła północną część kraju. Nikkei225 zakończył dzień na poziomie 9620,49 pkt., czyli 6,18 proc. poniżej zamknięcia z piątku.