• Informacje na temat:

  ubezpieczenia domu

Artykuły na temat: ubezpieczenia domu
 • ...« Jeżeli mieszkanie jest współwłasnością, to w polisie ubezpieczenia powinni być wskazani wszyscy właściciele. Należy w niej umieścić ich dane wraz z numerami PESEL. Taka zasada dotyczy ubezpieczeń wszystkich nieruchomości, czyli mieszkań, domów oraz działek. O to, kto będzie płacił składkę, ubezpieczyciel nie dba. Współwłaściciele powinni to ustalić między sobą. « Natomiast w przypadku wypłaty...

 • Ubezpieczenie zdrowotne dziecka kończącego naukę

  Obowiązkiem osoby podlegającej ubezpieczeniu zdrowotnemu jest zgłoszenie do niego członków swojej rodziny. W taki sposób zgłasza się do tego ubezpieczenia m.in. dzieci.

 • Na wypadki losowe nie mamy wpływu, ale możemy się zabezpieczyć przed ich skutkami. Jakie ubezpieczenia mamy do wyboru, podpowiada prawnik Przemysław Gronowski.

 • Sprawdź zakres ubezpieczenia szkolnego

  W roku szkolnym 2014/2015 doszło do ponad 71 tys. wypadków w placówkach oświatowych. Dlatego dyrektorzy szkół dbają o to, by uczniowie byli objęci ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków. W interesie rodziców leży to, by przed podpisaniem umowy sprawdzić zakres oraz sumę ubezpieczenia.

 • Jednym z warunków banku przyznania mi kredytu na zakup nieruchomości jest wykupienie polisy ubezpieczenia domu, co znacząco podwyższa koszty kredytu. Czy muszę się na to godzić?

 • 32 mln Amerykanów może stracić ubezpieczenia zdrowotne

  32 mln Amerykanów straci w najbliższych latach ubezpieczenia zdrowotne jeśli Republikanom uda się przeforsować ich plan likwidacji Obamacare - oceniło w tym tygodniu Biuro Budżetowe Kongresu (CBO). Tylko w przyszłym roku ubezpieczenie to może stracić 17 mln osób.

 • Ubezpieczenia, które są przydatne dla rowerzystów to: OC – potrzebne, kiedy zdarzy się wpaść na jakiś pojazd lub potrącić kogoś i spowodować szkodę, Casco – przyda się, kiedy sama Pani uszkodzi rower, NNW – zapewni ochronę w razie wypadku z uszczerbkiem na zdrowiu, polisy od kradzieży roweru na ulicy Pani nie kupi, ale od napaści i rabunku – tak. Kradzież z domu czy...

 • Wakacje Polaków - na własną rękę i bez ubezpieczenia

  Polacy najchętniej sami organizują sobie urlopowe wyjazdy. Większość z nas spędza wakacje w kraju i nie dba o dodatkowe ubezpieczenia na czas podróży i pobytu.

 • ...będzie kosztowała polisa oraz na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy. Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytajmy ogólne warunki ubezpieczenia. Bardzo istotne są wyłączenia odpowiedzialności firmy. Każda ma swoją listę wyłączeń, czyli sytuacji, za które nie bierze odpowiedzialności (np. szkody powstałe na skutek wad konstrukcyjnych domu, zalanie lokalu przez przeciekający dach czy...

 • Trybunał oceni ubezpieczenia z wkładką

  Czy sprzedaż polisy z elementami inwestycyjnymi to pośrednictwo ubezpieczeniowe, czy może już doradztwo inwestycyjne? Odpowiedź na to pytanie poznamy jutro. Jest istotna dla setek tysięcy Polaków.