• Informacje na temat:

  ubezpieczenia mieszkań

Artykuły na temat: ubezpieczenia mieszkań
 • ...« Jeżeli mieszkanie jest współwłasnością, to w polisie ubezpieczenia powinni być wskazani wszyscy właściciele. Należy w niej umieścić ich dane wraz z numerami PESEL. Taka zasada dotyczy ubezpieczeń wszystkich nieruchomości, czyli mieszkań, domów oraz działek. O to, kto będzie płacił składkę, ubezpieczyciel nie dba. Współwłaściciele powinni to ustalić między sobą. « Natomiast w przypadku wypłaty...

 • Systemy alarmowe a zniżki na ubezpieczenie mieszkania

  Ubezpieczenia budynków, obok ubezpieczeń komunikacyjnych należą do tych najpopularniejszych w Polsce. Polisa ubezpieczeniowa to jedna z możliwości ochrony przed stratami materialnymi wynikającymi z włamania do mieszkania i często powiązanej z tym kradzieży. Czy zawsze warto wykupić ubezpieczenie, jakie kwestie wpływają na wysokość składki oraz czy i w jaki sposób uzyskać zniżki?

 • ...spieszmy się. Jeśli jakiś zapis jest dla nas niezrozumiały, poprośmy agenta o wyjaśnienie. Dokładnie zapoznajmy się z warunkami ubezpieczenia. Prześledźmy zdarzenia, które obejmuje polisa...

 • Największe błędy, jakie popełniamy, ubezpieczając mieszkanie

  Ubezpieczając mieszkanie, popełniamy najczęściej cztery błędy. Późniejsze kłopoty wynikają więc nie tylko z tego, że przy wyborze ubezpieczenia kierujemy się przede wszystkim ceną.

 • ...będzie kosztowała polisa oraz na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy. Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytajmy ogólne warunki ubezpieczenia. Bardzo istotne są wyłączenia(...). z ubezpieczenia od lawiny, skoro nie mieszkamy w górach). Niektórych sytuacji, np. powodzi, może nie być w podstawowym zakresie polisy i trzeba je dodatkowo wykupić. Ubezpieczając dom jednorodzinny...

 • Krótkoterminowy najem? To może się opłacić

  Niskie stopy procentowe napędzają krajowy rynek nieruchomości - przekonują eksperci, a ich opinia nie dotyczy tylko taniego kredytu. Polacy kupują mieszkania za pieniądze wycofywane z bankowych lokat, które w ostatnim czasie nie są atrakcyjnymi propozycjami dla oszczędzających.

 • Suma ubezpieczenia to górna granica, czyli maksymalna wartość, do której ponosi odpowiedzialność ubezpieczyciel. Wysokość sumy ubezpieczenia ustalasz sama.

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • ...domów i mieszkań. tina: Czy firma ubezpieczeniowa ma prawo odmówić ubezpieczenia domu od zalania? Kamil Szewczuk: Tak, towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadziły takie ograniczenia na terenach(...) odszkodowania? Kamil Szewczuk: Takie sytuacje zawsze są wymienione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Zawsze powtarzam klientom, aby uważnie czytali te warunki i przed podpisaniem umowy...

 • Jak ubezpieczyć mieszkanie? Wartość rynkowa, rzeczywista czy odtworzeniowa?

  Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze polisy ubezpieczeniowej domu czy mieszkania jest odpowiedni dobór sumy ubezpieczenia.