• Informacje na temat:

  ubezpieczenia na dom od powodzi

Artykuły na temat: ubezpieczenia na dom od powodzi
 • .... z ubezpieczenia od lawiny, skoro nie mieszkamy w górach). Niektórych sytuacji, np. powodzi, może nie być w podstawowym zakresie polisy i trzeba je dodatkowo wykupić. Ubezpieczając dom jednorodzinny(...) będzie kosztowała polisa oraz na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy. Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytajmy ogólne warunki ubezpieczenia. Bardzo istotne są wyłączenia...

 • Czy warto ubezpieczyć dom w budowie?

  Ubezpieczenie budynków w budowie ma zazwyczaj węższy zakres ochrony niż ubezpieczenie budynków w użytkowaniu. Budując dom nie możemy niestety wykluczyć wystąpienia niekorzystnych zdarzeń losowych.

 • ...ubezpieczonego, ale też np. opiekę nad dziećmi lub zwierzętami domowymi w czasie pobytu w szpitalu. Ubezpieczenia przy kredycie Banki udzielając wysokich kredytów (na ogół hipotecznych) czasem wymagają(...) pakiety typu assistance, np. domowe lub medyczne. Niektóre konta upoważniają też do otrzymania rabatu np. na ubezpieczenia komunikacyjne. Z kartą bankową Banki oferują ubezpieczeniowe pakiety do...

 • Polak i jego finanse cz. 6.: Skomplikowany świat dobrowolnych ubezpieczeń

  Ubezpieczenie to ochrona, której zadaniem jest zabezpieczenie dóbr materialnych i niematerialnych ubezpieczonego przed skutkami i konsekwencjami wystąpienia negatywnych, niepożądanych zdarzeń, najczęściej losowych.

 • Powódź może zniszczyć nasze mienie. A w ostatnich latach takich kataklizmów zdarza się coraz więcej. Dlatego jeśli nasz dom znajduje się na terenie zagrożonym powodzią, powinniśmy go ubezpieczyć.

 • Rolnicy są coraz bardziej świadomi korzyści, jakie niosą polisy ubezpieczeniowe. Najczęściej rolnicy wybierają poszerzenie zakresu obowiązkowego ubezpieczenia budynków w gospodarstwach rolnych, a także ochronę płodów rolnych czy zwierząt gospodarskich.

 • Jeśli dotychczas nie wykupiliśmy ubezpieczenia mieszkania albo domu, warto to zrobić, zanim wyjedziemy w góry czy nad morze.

 • Jak nie stracić na wynajmie mieszkania studentom?

  Ponad 200 tys. zł za szkody wyrządzone przez pożar, który wybuchł u sąsiada, zalany laptop i cenny sprzęt elektroniczny studenta, który wynajmuje pokój - istnieje wiele powodów, dla których warto ubezpieczyć nieruchomość i znajdujące się w nim mienie bez względu na to, czy jest się właścicielem lokalu, czy najemcą. Kto i w jakich sytuacjach powinien zadbać o ochronę ubezpieczeniową? W jakich przypadkach sprawdza się opcja all risk?

 • ...się rzeki, rozsądne będzie wykupienie nie tylko ubezpieczenia od powodzi, ale i od osunięć ziemi. Dom położony w górach powinien być z kolei ubezpieczony np. od lawiny czy skutków huraganu(...), gdy do kradzieży lub zniszczenia dojdzie poza domem. Jeśli przedmioty takie jak laptop, kamera czy konsola do gier zabieramy w wakacyjną podróż, należy do podstawowego ubezpieczenia podróżnego...

 • Już ponad milion osób ma dostęp do ePUAP

  Już ponad 1 mln osób korzysta z usług ePUAP i prawie 500 tys. z Profilu Zaufanego.