• Informacje na temat:

  ubezpieczenia na zycie

Artykuły na temat: ubezpieczenia na zycie
 • Gdy decydujemy się na wykup polisy na życie, kierujemy się zazwyczaj wysokością miesięcznej składki. Ale przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, co w jej zakresie oferuje nam ubezpieczyciel! Przed zawarciem umowy zakład ubezpieczeń ma obowiązek dostarczyć nam tekst ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU). To nie jest łatwa lektura, ale warto poświęcić na nią czas. Wyszczególniono w niej nasze...

 • Rada nadzorcza PZU Życie powołała Romana Pałaca na stanowisko prezesa spółki - poinformowała w środę firma. Zastąpi on Pawła Surówkę, który został powołany na prezesa PZU.

 • Polisa ochronna zapewnia wypłatę sumy ubezpieczenia, w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Kwota, jaka zostanie wypłacona oraz wysokość składki uzależnione są od ryzyka, czyli od wieku(...) – ubezpieczenie na dożycie (zapewnia wypłatę sumy ubezpieczenia, kiedy dożyjesz do określonego wieku). Część ochronna gwarantuje wypłatę określonej kwoty niezależnie od czasu płacenia składek. Na...

 • Warto zadbać o ubezpieczenie na życie i zdrowie

  W pozyskaniu i utrzymaniu dobrych pracowników coraz większe znaczenie mają benefity pozapłacowe, takie jak ubezpieczenie ma życie i ubezpieczenie zdrowotne - mówi Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie.

 • Zwróć uwagę Ubezpieczenia na życie to produkt finansowy, który zakłada zabezpieczenie się od ryzyka nagłej śmierci i wiążącą się z tym możliwością spadku dochodów rodziny(...) i stanowią dobry finansowy start w dorosłe życie. Wysokość składki Przed wyznaczeniem składki ubezpieczenia musisz liczyć się z tym, że przejdziesz badania lekarskie. Ewentualne schorzenia...

 • Zaległości, napięte terminy i zbyt dużo zajęć w jednym czasie to często efekt odkładania na później. Niektórzy mogą uznać, że takie osoby są po prostu leniwe, nauka ma na to jednak inne określenie: prokrastynacja. Odkładanie rzeczy na później może okazać się zgubne i zdradliwe, szczególnie jeśli chodzi o ubezpieczenia.

 • Na wypadki losowe nie mamy wpływu, ale możemy się zabezpieczyć przed ich skutkami. Jakie ubezpieczenia mamy do wyboru, podpowiada prawnik Przemysław Gronowski.

 • Polacy wykupują polisy na życie

  Ponad połowa Polaków wybiera ubezpieczenia na życie na kwotę od 50 tys. do 100 tys. zł. Zdaniem ekspertów, by zapewnić rodzinie prawdziwą ochronę, polisa na życie powinna opiewać na sumę odpowiadającą co najmniej pięcioletnim zarobkom.

 • Dwa tygodnie temu weszły w życie nowe przepisy, bardzo ważne dla pacjentów, którzy – mimo że posiadają potencjalne prawo do świadczeń z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego – nie są do niego zgłoszeni(...) objęci ubezpieczeniem. Na tej podstawie przyjmował nas lekarz. Jednak jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) stwierdził, że ubezpieczenia nie było, trzeba było zwracać koszty leczenia. Teraz nie będzie...

 • Zmiany w ubezpieczeniach już w tym roku

  - Sejm uchwalił w pod koniec stycznia nowelizację ustawy o dystrybucji ubezpieczeń opóźniającą jej wejście w życie z 23 lutego 2018 r. na 1 października 2018 r. Celem ustawy ma być zwiększenie ochrony klientów zawierających umowy ubezpieczenia.