• Informacje na temat:

  ubezpieczenia samochodowe

Artykuły na temat: ubezpieczenia samochodowe
 • ...wypadków, dlatego zawieramy umowy ubezpieczeniowe. Gdy są to ubezpieczenia obowiązkowe (jak np. samochodowe OC), możemy jedynie wybrać firmę, większe pole manewru mamy, gdy ubezpieczamy się dobrowolnie, „na wszelki wypadek”. Jaki jest sekret dobrego ubezpieczenia? Po pierwsze, musimy je dopasować do swoich potrzeb. Jeśli urlop spędzamy na plaży, nie ma sensu kupować turystycznego ubezpieczenia...

 • Ubezpieczenia samochodowe: Uwaga na "angliki"

  Ubezpieczenia samochodowe: Od soboty, 15 sierpnia 2015 roku, pojazdy przystosowana do ruchu lewostronnego mogą przejść badanie w stacji kontroli pojazdów, a potem uzyskać dowód rejestracyjny. OC tzw "anglików" może być jednak bardzo drogie.

 • Kupiłam nowy rower, wydałam sporo pieniędzy. Dojeżdżam nim do pracy, na zakupy, wszędzie… Chciałabym go ubezpieczyć, ale nie znajduję oferty. Czyżby nikt takiego ubezpieczenia nie proponował? - pyta Marta z Krakowa.

 • Amerykanie myślą, że ubezpieczenie czerwonego samochodu jest droższe

  Ubezpieczenie czerwonego samochodu jest droższe niż polisa dla pojazdów w innym kolorze - tak myśli prawie połowa Amerykanów.

 • Co zrobić, gdy dojdzie do samochodowej stłuczki? Opisujemy czynności krok po kroku, bo kierowcy, zwłaszcza młodzi, tracą wtedy głowę.

 • Na mundial zabierz szalik i... ubezpieczenie!

  Mundial, który potrwa od 14 czerwca do 15 lipca br., po raz pierwszy odbywa się w kraju leżącym na dwóch kontynentach - w Europie i Azji. Cztery mecze odbędą się w graniczącym z Polską Obwodzie Kaliningradzkim. Większość ubezpieczycieli wprowadza ograniczenie polegające na tym, że na terenie kilku krajów, w tym Rosji, nie odpowiada za szkody kradzieżowe.

 • ...przeczytaj Zanim podpiszemy polisę, uważnie ją przeczytajmy. Jeśli czegoś nie rozumiemy, prośmy agenta o wyjaśnienie. Dokładnie zapoznajmy się z warunkami ubezpieczenia. Lista zdarzeń, na wypadek których możemy wykupić polisę, znajduje się pod hasłem zakres ubezpieczenia. Najczęściej ubezpieczamy mieszkanie od kradzieży z włamaniem, zalania przez sąsiadów czy pożaru. Weź w pakiecie Mieszkanie warto...

 • "Puls Biznesu": Urzędowy cennik najmu aut

  Branża ubezpieczeniowa ma duży problem. Zaczął się po decyzji Sądu Najwyższego, że każdemu kierowcy, którego auto zostało uszkodzone w wyniku kolizji należy się samochód zastępczy z OC sprawcy - czytamy w "Pulsie Biznesu".

 • Nawet jeśli przestrzegasz przepisów drogowych, może przytrafić Ci się stłuczka lub kolizja. Winni kierowcy często nie uznają swojej odpowiedzialności. Zaczyna się batalia o wypłacenie ubezpieczenia. Właśnie w takich sytuacjach doskonale sprawdza się samochodowa kamera pokładowa. Nagrania z niej są bowiem uwzględniane przez policję i ubezpieczycieli. Wybierając, kamerę...

 • Niewykluczone są kolejne podwyżki samochodowych ubezpieczeń OC, a zależeć to będzie od wartości wypłat dla poszkodowanych - uważa Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).