• Informacje na temat:

  ubezpieczenia samochodu

Artykuły na temat: ubezpieczenia samochodu
 • Suma ubezpieczenia to górna granica, czyli maksymalna wartość, do której ponosi odpowiedzialność ubezpieczyciel. Wysokość sumy ubezpieczenia ustalasz sama.

 • Amerykanie myślą, że ubezpieczenie czerwonego samochodu jest droższe

  Ubezpieczenie czerwonego samochodu jest droższe niż polisa dla pojazdów w innym kolorze - tak myśli prawie połowa Amerykanów.

 • ...w wakacje i poza terenem szkoły. 4. Zwróć uwagę na wysokość składki, bo od tego zależy zazwyczaj kwota odszkodowania. Ubezpieczenia oferowane za pośrednictwem szkół czy zakładów pracy zwykle nie są zbyt wysokie. 5. Jeśli masz kilka polis NNW, np. opłaconą wraz z ubezpieczeniem samochodu, w pracy, wykupioną przez klub fitness, w którym ćwiczysz, pamiętaj, że w razie nieszczęśliwego wypadku...

 • Czynsz za najem samochodu oraz wydatki na jego ubezpieczenie a limit "kilometrówki" - wyrok NSA

  Czynsz za najem samochodu oraz wydatki na jego ubezpieczenie a limit "kilometrówki" - wyrok NSA.

 • Poszkodowany może dochodzić odszkodowania za naprawę samochodu czy rekompensaty za utratę zdrowia z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku. Na tym nie koniec.

 • W porównaniu z poprzednim rokiem, średnia cena ubezpieczenia OC dla samochodu osobowego w marcu 2017 r. wzrosła.

 • ...z ubezpieczenia należy wysłać listem poleconym. Płać od razu Ubezpieczenie samochodu to spory wydatek. Nie zawsze mamy tyle gotówki, aby od(...) czasem, dzięki bezpośredniej rozmowie, możemy zaoszczędzić więcej. Większość agentów ma bowiem możliwość zaoferowania dodatkowej zniżki, sięgającej nawet 20% wartości ubezpieczenia. Trzeba tylko trochę się...

 • Drożeją ubezpieczenia OC. Jak obniżyć koszty

  W ostatnim czasie składki obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych mocno wzrosły. Jest to zła wiadomość dla milionów właścicieli aut w Polsce, którzy prawdopodobnie zastanawiają się, w jaki sposób uniknąć podwyżek. Część z nich może dojść do wniosku, że rozwiązaniem tej sytuacji jest rezygnacja z AC lub assistance, jednak taka decyzja może mieć negatywne konsekwencje. Expander podpowiada, jakie działania podjąć, by obniżyć składkę nawet o kilkaset złotych, nie tracąc na ochronie.

 • ...ubezpieczenia, że nie wezmą odpowiedzialności np. za wyszarpnięcie nam torebki z samochodu.(...). telefonu. Cena ubezpieczenia damskiej torebki nie jest wysoka – wynosi kilkadziesiąt złotych rocznie. Odszkodowanie za skradzioną torebkę uzyskamy m.in. z ubezpieczenia PZU DOM Plus, Compensa Rodzina...

 • Nie we wszystkich krajach wystarczy polska polisa OC. Brak ubezpieczenia może być bardzo kosztowny

  Polscy kierowcy spowodowali w 2015 roku blisko 52 tysiące wypadków. To o 11 proc. więcej niż w 2011 roku - wynika z danych Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych (PBUK). Pozytywne jest to, że coraz mniej jest wypadków spowodowanych przez kierowców bez ważnej polisy OC. Eksperci przypominają, że nie wszędzie polskie ubezpieczenie jest wystarczające. Są kraje, gdzie trzeba mieć Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy. Jego brak może się okazać bardzo kosztowny.