• Informacje na temat:

  ubezpieczenia turystyczne

Artykuły na temat: ubezpieczenia turystyczne
 • ...1. Wydawana przez NFZ karta ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ zapewnia pokrycie kosztów leczenia w krajach Unii zgodnie z obowiązującymi w nich przepisami....

 • Rzecznik Finansowy ostrzega - uwaga na polisy turystyczne

  Rośnie liczba skarg klientów na ubezpieczenia turystyczne. Szczególnym problemem są odmowy pokrycia kosztów leczenia czy rezygnacji z podróży w związku z chorobą przewlekłą klienta. Jest kilka zasad, o których trzeba pamiętać, żeby się nie naciąć na pseudo ubezpieczenie.

 • Podróżując, warto ubezpieczyć się na wypadek problemów ze zdrowiem. W Unii Europejskiej chroni nas Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) .

 • Planując wymarzony urlop, najczęściej myślimy tylko o wypoczynku i przyjemnościach, a nie o tym, że może nas spotkać w jego trakcie coś nieprzyjemnego. Co jednak, jeśli na wakacjach złamiemy rękę albo zachorujemy? Przed wyjazdem na urlop warto pamiętać o ubezpieczeniu, dzięki któremu widmo choroby lub wypadku nie zepsuje nam miłego wyjazdu.

 • Pani mąż ma rację. Sama Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), którą można bezpłatnie uzyskać w oddziałach NFZ, może nie wystarczyć. Wielu turystów, którzy jadą na urlop do krajów Unii Europejskiej (oraz Norwegii, Liechtensteinu, Islandii i Szwajcarii) jest przekonanych o tym, że EKUZ pełni funkcję ubezpieczenia. To nieprawda. Zarówno eksperci ubezpieczeniowi, jak...

 • Rząd za powołaniem Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Biura podróży zapłacą do 30 zł składki od każdego klienta do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, który ma lepiej zabezpieczyć klientów przed niewypłacalnością biur - zakłada projekt noweli ustawy m.in. o usługach turystycznych, jaką przyjął ostatnio rząd.

 • ...organizatora. Umowa powinna określać m.in.: dane biura podroży z numerem działalności gospodarczej, rodzaj i kategorię hotelu, liczbę i rodzaj posiłków, program zwiedzania, zakres ubezpieczenia oraz...

 • "City break" bez polisy turystycznej może cię kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro

  Wakacyjny wyjazd nie musi oznaczać dwutygodniowego wylegiwania się na plaży lub spacerowania po górach. W Polsce coraz większą popularność zdobywają "city breaks", czyli krótkie (zwykle dwu-, trzydniowe) wypady turystyczne do miast. Decyduje się na nie już ponad 6 proc. Polaków.

 • ...przez biura podróży. Mają one obowiązek zapewnić ubezpieczenie w cenie imprezy turystycznej. Są to jednak najtańsze polisy, zapewniające bardzo podstawową ochronę. W zasadzie żadna z nich nie gwarantuje np. bezpłatnego medycznego powrotu do kraju. Zazwyczaj suma ubezpieczenia (transportu i leczenia) wynosi 2-3 tys. euro – to zdecydowanie za mało, jeśli dojdzie np. do wypadku, który wymaga...

 • Nowa ustawa o turystyce krokiem w dobrym kierunku

  Rada Ministrów przyjęła ostatnio projekt ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, przedłożony przez ministra sportu i turystyki. Przewidziano regulacje zwiększające bezpieczeństwo podróżnych korzystających nie tylko z tradycyjnych biur podróży, ale także konstruujących indywidualne pakiety wakacyjne za pośrednictwem internetu, dostosowane do własnych potrzeb.