• Informacje na temat:

  ubezpieczenia turystyczne

Artykuły na temat: ubezpieczenia turystyczne
 • ...1. Wydawana przez NFZ karta ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ zapewnia pokrycie kosztów leczenia w krajach Unii zgodnie z obowiązującymi w nich przepisami....

 • Wyjeżdżasz na wakacje? Pamiętaj nie tylko o ubezpieczeniu turystycznym

  Kiedy słyszymy "ubezpieczenie na wakacje", zwykle myślimy o ubezpieczeniu turystycznym, zapewniającym ochronę podczas wyjazdu. Nieszczęście może jednak spotkać nie tylko nas, lecz także nasz dom, który często pozostawiamy bez opieki. Osoby udające się w podróż samochodem powinny dodatkowo rozważyć zakup assistance komunikacyjnego.

 • Podróżując, warto ubezpieczyć się na wypadek problemów ze zdrowiem. W Unii Europejskiej chroni nas Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) .

 • Rzecznik Finansowy ostrzega - uwaga na polisy turystyczne

  Rośnie liczba skarg klientów na ubezpieczenia turystyczne. Szczególnym problemem są odmowy pokrycia kosztów leczenia czy rezygnacji z podróży w związku z chorobą przewlekłą klienta. Jest kilka zasad, o których trzeba pamiętać, żeby się nie naciąć na pseudo ubezpieczenie.

 • Pani mąż ma rację. Sama Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), którą można bezpłatnie uzyskać w oddziałach NFZ, może nie wystarczyć. Wielu turystów, którzy jadą na urlop do krajów Unii Europejskiej (oraz Norwegii, Liechtensteinu, Islandii i Szwajcarii) jest przekonanych o tym, że EKUZ pełni funkcję ubezpieczenia. To nieprawda. Zarówno eksperci ubezpieczeniowi, jak...

 • Planując wymarzony urlop, najczęściej myślimy tylko o wypoczynku i przyjemnościach, a nie o tym, że może nas spotkać w jego trakcie coś nieprzyjemnego. Co jednak, jeśli na wakacjach złamiemy rękę albo zachorujemy? Przed wyjazdem na urlop warto pamiętać o ubezpieczeniu, dzięki któremu widmo choroby lub wypadku nie zepsuje nam miłego wyjazdu.

 • ...organizatora. Umowa powinna określać m.in.: dane biura podroży z numerem działalności gospodarczej, rodzaj i kategorię hotelu, liczbę i rodzaj posiłków, program zwiedzania, zakres ubezpieczenia oraz...

 • Najpopularniejsze wakacyjne destynacje - dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

  Z ponad 7,4 mln Polaków planujących w tym roku wyjechać na wakacje za granicę 14 proc. zadeklarowało, że odwiedzi Hiszpanię i należące do niej Wyspy Kanaryjskie, 12 proc. Chorwację, a 10 proc. Grecję. Wybierając się na urlop warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, gdyż koszty leczenia i ewentualnej repatriacji do Polski mogą być kolosalne.

 • ...przez biura podróży. Mają one obowiązek zapewnić ubezpieczenie w cenie imprezy turystycznej. Są to jednak najtańsze polisy, zapewniające bardzo podstawową ochronę. W zasadzie żadna z nich nie gwarantuje np. bezpłatnego medycznego powrotu do kraju. Zazwyczaj suma ubezpieczenia (transportu i leczenia) wynosi 2-3 tys. euro – to zdecydowanie za mało, jeśli dojdzie np. do wypadku, który wymaga...

 • Rząd za powołaniem Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  Biura podróży zapłacą do 30 zł składki od każdego klienta do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, który ma lepiej zabezpieczyć klientów przed niewypłacalnością biur - zakłada projekt noweli ustawy m.in. o usługach turystycznych, jaką przyjął ostatnio rząd.