• Informacje na temat:

  ubezpieczenia turystyczne porównanie

Artykuły na temat: ubezpieczenia turystyczne porównanie
 • Koszty ubezpieczenia, w porównaniu z ceną zagranicznych wczasów, są naprawdę niewielkie. A jednak bardzo często z niego rezygnujemy. Taka „oszczędność” może się srogo zemścić w razie poważnego wypadku lub choroby.

 • Planując wymarzony urlop, najczęściej myślimy tylko o wypoczynku i przyjemnościach, a nie o tym, że może nas spotkać w jego trakcie coś nieprzyjemnego. Co jednak, jeśli na wakacjach złamiemy rękę albo zachorujemy? Przed wyjazdem na urlop warto pamiętać o ubezpieczeniu, dzięki któremu widmo choroby lub wypadku nie zepsuje nam miłego wyjazdu.

 • Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (piszemy o niej w ramce niżej). Natomiast na wyjazd do pozostałych krajów Europy lub na inny kontynent konieczne jest wykupienie polisy. Do lekarza na wakacjach(...) wyjazd jest zorganizowany, o ubezpieczenie musi zadbać biuro turystyczne. Gdy wyjeżdżasz na własną rękę, np. do kraju w Azji czy Afryce, sama powinnaś się zatroszczyć o dobrą polisę. Jeżeli nie będziesz...

 • Nieznaczny wzrost cen ubezpieczeń turystycznych. O co warto zadbać?

  Ceny ubezpieczeń turystycznych poszły nieznacznie w górę. W porównaniu z ubiegłym rokiem polisy wakacyjne podrożały o kilka procent, głównie za sprawą rosnącego na świecie zagrożenia terrorystycznego - tak wynika z porównania średnich cen ubezpieczeń turystycznych.

 • ...1. Wybierając się na zagraniczne wakacje, warto rozważyć, czy poza samą wycieczką nie wykupić tzw. ubezpieczenia turystycznego. Taka polisa nie uchroni nas przed chorobą czy kradzieżą bagażu, ale w sytuacji kryzysowej zmniejszy koszty związane np. z leczeniem czy transportem do kraju. 2. Jeśli zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia turystycznego, możemy skorzystać z oferty, którą dysponuje biuro...

 • Wakacje Polaków - na własną rękę i bez ubezpieczenia

  Polacy najchętniej sami organizują sobie urlopowe wyjazdy. Większość z nas spędza wakacje w kraju i nie dba o dodatkowe ubezpieczenia na czas podróży i pobytu.

 • Zarobki Polaków w UE to średnio 7705 zł. Wzrosły o ponad 1000 zł

  ...tymczasowi . Przed wyjazdem powinni pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) refunduje wyłącznie podstawowe świadczenia. W razie wypadku za(...) rozszerzenia podstawowego zakresu polisy. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniem o pracę fizyczną, można kupić już od 130 zł miesięcznie - komentuje Robert Pelczar, ekspert ds. ubezpieczeń...

 • Polacy są coraz bardziej świadomi ryzyka związanego z wakacyjnymi podróżami

  Ledwie 4,91 zł za dobę - tyle wyniosła średnia cena ubezpieczenia podróżnego w ubiegłym sezonie. Polacy, wyjeżdżając za granicę, coraz częściej decydują się na zakup ubezpieczeń.

 • Tyrający od rana do nocy, najtańsi w Europie, wynajęci lub przekazani. Oto pracownicy z outsourcingu

  ...przejęcie pracowników (tj. w trybie art. 231 kodeksu pracy), a firma dokonująca przejęcia nie odprowadza składek na ubezpieczenia społeczne za pracowników. W związku z tym to faktyczny pracodawca, który(...) pracowniczego, która obniżyła ceny swoich usług dzięki temu, że nie opłacała składek na ubezpieczenia społeczne pracowników. Z takimi podmiotami nie warto nawiązywać współpracy, nawet jeżeli cena...

 • Na mundial zabierz szalik i... ubezpieczenie!

  Mundial, który potrwa od 14 czerwca do 15 lipca br., po raz pierwszy odbywa się w kraju leżącym na dwóch kontynentach - w Europie i Azji. Cztery mecze odbędą się w graniczącym z Polską Obwodzie Kaliningradzkim. Większość ubezpieczycieli wprowadza ograniczenie polegające na tym, że na terenie kilku krajów, w tym Rosji, nie odpowiada za szkody kradzieżowe.