• Informacje na temat:

  ubezpieczenie domu

Artykuły na temat: ubezpieczenie domu
 • Jakiś czas temu rozwiodłam się z mężem, ale nadal mamy wspólne mieszkanie własnościowe. Ja w nim mieszkam, ale mąż jest współwłaścicielem w połowie. Nasze sprawy majątkowe nie są jeszcze uregulowane. Z nowym rokiem postanowiłam ubezpieczyć mieszkanie. Eksmałżonek twierdzi, że nie ma pieniędzy na taki luksus... Zastanawiam się czy on musi być uwzględniony w polisie? I czy skoro mam ją sama opłacić, to w razie wypłaty odszkodowania będę musiała się nim podzielić z byłym mężem? Joanna z...

 • Ubezpieczenie zdrowotne dziecka kończącego naukę

  Obowiązkiem osoby podlegającej ubezpieczeniu zdrowotnemu jest zgłoszenie do niego członków swojej rodziny. W taki sposób zgłasza się do tego ubezpieczenia m.in. dzieci.

 • ...odpowiada tylko częściowo i wtedy sami musimy pokryć brakującą część odszkodowania. Ważne jest także miejsce powstania szkody – ubezpieczenie może być ograniczone terenem domu, miejscowości czy kraju(...) u poszczególnych ubezpieczycieli, choć nawet nazywają się tak samo. Dlatego warto zapoznać się z ofertami kilku towarzystw. W razie wypadku Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW...

 • Sprawdź zakres ubezpieczenia szkolnego

  W roku szkolnym 2014/2015 doszło do ponad 71 tys. wypadków w placówkach oświatowych. Dlatego dyrektorzy szkół dbają o to, by uczniowie byli objęci ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków. W interesie rodziców leży to, by przed podpisaniem umowy sprawdzić zakres oraz sumę ubezpieczenia.

 • Jednym z warunków banku przyznania mi kredytu na zakup nieruchomości jest wykupienie polisy ubezpieczenia domu, co znacząco podwyższa koszty kredytu. Czy muszę się na to godzić?

 • 32 mln Amerykanów może stracić ubezpieczenia zdrowotne

  32 mln Amerykanów straci w najbliższych latach ubezpieczenia zdrowotne jeśli Republikanom uda się przeforsować ich plan likwidacji Obamacare - oceniło w tym tygodniu Biuro Budżetowe Kongresu (CBO). Tylko w przyszłym roku ubezpieczenie to może stracić 17 mln osób.

 • ..., kiedy sama Pani uszkodzi rower, NNW – zapewni ochronę w razie wypadku z uszczerbkiem na zdrowiu, polisy od kradzieży roweru na ulicy Pani nie kupi, ale od napaści i rabunku – tak. Kradzież z domu czy piwnicy obejmie ubezpieczenie mieszkaniowe. Towarzystwa proponują dedykowane pakiety ubezpieczeniowe: Bezpieczny Rowerzysta (PZU), Ubezpieczenie Rowerzysty – w dwóch wariantach (TU Europa), Pomoc...

 • Trybunał oceni ubezpieczenia z wkładką

  Czy sprzedaż polisy z elementami inwestycyjnymi to pośrednictwo ubezpieczeniowe, czy może już doradztwo inwestycyjne? Odpowiedź na to pytanie poznamy jutro. Jest istotna dla setek tysięcy Polaków.

 • Dobrym pomysłem jest skorzystanie z internetowych porównywarek (np. ipolisa.pl, wygodnie.pl lub ubezpieczeniemieszkania.pl). Wypełnienie formularza pozwoli się zorientować, ile(...) odpowiedzialności firmy. Każda ma swoją listę wyłączeń, czyli sytuacji, za które nie bierze odpowiedzialności (np. szkody powstałe na skutek wad konstrukcyjnych domu, zalanie lokalu przez przeciekający dach czy...

 • Ubezpieczenia szkolne - czy to wystarczająca ochrona dla naszych dzieci?

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego powraca temat ubezpieczania dzieci. W Polsce przyjęło się, że o polisę uczniów dbają szkoły. Czy jednak oferowany zakres ubezpieczenia jest wystarczający? Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko?