• Informacje na temat:

  ubezpieczenie kredytu

Artykuły na temat: ubezpieczenie kredytu
 • Jednym z warunków banku przyznania mi kredytu na zakup nieruchomości jest wykupienie polisy ubezpieczenia domu, co znacząco podwyższa koszty kredytu. Czy muszę się na to godzić?

 • Nie kupisz od banku ubezpieczenia - kredyt będzie droższy

  Rekomendacja U miała dawać kredytobiorcom możliwość korzystania z innych ubezpieczeń niż te oferowane przez banki. W większości przypadków kredytobiorcy takie prawo mają jednak tylko teoretycznie. Z informacji zebranych przez Expandera wynika, że aż w 10 z 18 banków koszt kredytu będzie wyższy, gdy zdecydujemy się skorzystać z własnego ubezpieczenia. W skrajnym przypadku marża podwyższana jest aż

 • Zdarza się, że bank, udzielając kredytu hipotecznego, żąda wykupienia ubezpieczenia. Takie działanie jest niezgodne z prawem. Czy w takim razie kredyt musimy ubezpieczyć?

 • Niemal każdy bank oferując kredyt gotówkowy, proponuje jednocześnie ubezpieczenie tego kredytu. Czasami jest ono dobrowolne, często jednak obowiązkowe. Bank zachęca kredytobiorcę do skorzystania z oferty ubezpieczenia, obniżając oprocentowanie kredytu lub prowizję. Czy jest to opłacalne dla kredytobiorcy? Na co zwrócić szczególną uwagę przed zawarciem umowy kredytowej?

 • ...kredytu. Takie ubezpieczenie nazywa się „Ochrona ze zwrotem”. Składki są jednak wyższe – od 50 zł.

 • KNF mówi ubezpieczeniom "nie"

  KNF w liście przesłanym do banków zakazuje zastępowania brakującej gotówki podwyższającym marżę ubezpieczeniem, co dziś jest powszechną praktyką.

 • ...zamienić jeden kredyt na drugi – niżej oprocentowany. 2 Ile wyniosą opłaty za ubezpieczenie Ale i RRSO nie zawsze pokazuje koszt całego kredytu. Wiele banków proponuje bowiem pożyczkobiorcom ubezpieczenie(...) od 1 do 3 proc. sumy kredytu. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na ubezpieczenie kredytu, musisz mieć świadomość, że jego zakres jest zwykle bardzo ograniczony, np. ubezpieczenie od utraty pracy...

 • Czy rzeczywiście potrzebujemy ubezpieczenia przy kredycie?

  Przy podpisywaniu umowy o zaciągnięcie kredytu często konsumentom oferowane są dodatkowe usługi, np. w formie ubezpieczeń. Czasami warto się zastanowić i sprawdzić, czy jest ono rzeczywiście potrzebne. W większości przypadków bowiem takie rozwiązanie podwyższa jedynie koszty.

 • ...– Takie ubezpieczenie jest dla banku formą zabezpieczenia spłaty kredytu. W razie kłopotów ze spłatą rat z powodu utraty zdrowia, choroby czy śmierci (w zależności od zakresu(...) pokrywanych jest maks. 12 rat od momentu utraty pracy. Okres ten może być jednak krótszy. – To co mam zrobić? – Kupując dodatkowe usługi w pakiecie (a takim jest właśnie ubezpieczenie), warto...

 • Prowadzenie własnej działalności gospodarczej może być związane z ryzykiem. Każdy przedsiębiorca powinien być przygotowany na różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane nie tylko z rodzajem prowadzonej działalności, ale także ze zdarzeniami losowymi. Właśnie dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które odpowiednio zabezpieczy majątek i płynność finansową przedsiębiorcy.