• Informacje na temat:

  ubezpieczenie nfz

Artykuły na temat: ubezpieczenie nfz
 • Możesz je mieć dzięki pracy własnej lub męża, ale także sama, jeśli opłacasz składki w NFZ...

 • Ubezpieczenie zdrowotne zastępuje usługi NFZ

  Polacy coraz częściej wykupują prywatne pakiety medyczne. Już 40% Polaków korzysta w sposób "mieszany" z usług NFZ oraz opłacanej prywatnie opieki medycznej. Eksperci rynku ubezpieczeń zdrowotnych zauważają, że pacjenci rezygnują z NFZ na rzecz usług oferowanych w ramach polisy.

 • .... Składki na to ubezpieczenie nie są małe – od 1 stycznia 2016 r. do 31 marca 2016 wynoszą nie mniej niż 385,27 zł miesięcznie (w praktyce rzadko kto deklaruje składki wyższe niż minimalne). Kwota ta(...) ubezpieczenia zdrowotnego, musimy złożyć wniosek o to w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) właściwym dla naszego miejsca zamieszkania i podpisać stosowną umowę. Powinniśmy okazać dowód tożsamości...

 • Ubezpieczenie zdrowotne dziecka kończącego naukę

  Obowiązkiem osoby podlegającej ubezpieczeniu zdrowotnemu jest zgłoszenie do niego członków swojej rodziny. W taki sposób zgłasza się do tego ubezpieczenia m.in. dzieci.

 • Wyjeżdżając na urlop do kraju Unii Europejskiej, możemy wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, możemy też wykupić indywidualne ubezpieczenie zdrowotne.

 • Planując wymarzony urlop, najczęściej myślimy tylko o wypoczynku i przyjemnościach, a nie o tym, że może nas spotkać w jego trakcie coś nieprzyjemnego. Co jednak, jeśli na wakacjach złamiemy rękę albo zachorujemy? Przed wyjazdem na urlop warto pamiętać o ubezpieczeniu, dzięki któremu widmo choroby lub wypadku nie zepsuje nam miłego wyjazdu.

 • ...objęci ubezpieczeniem. Na tej podstawie przyjmował nas lekarz. Jednak jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) stwierdził, że ubezpieczenia nie było, trzeba było zwracać koszty leczenia. Teraz nie będzie(...) przez NFZ o wszczęciu postępowania administracyjnego. Jedno z rodziców zgłasza dziecko do ubezpieczenia do płatnika składek – czyli swojego pracodawcy.

 • Prywatne ubezpieczenia coraz częściej wspierają system ochrony zdrowia

  Ubezpieczenia są coraz ważniejsze dla gospodarki. Dają m.in. dostęp do leczenia 2 mln Polaków i ochraniają 1,7 bln zł majątku firm.

 • ...1. Wydawana przez NFZ karta ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ zapewnia pokrycie kosztów leczenia w krajach Unii zgodnie z obowiązującymi w nich przepisami....

 • Za leczenie trzeba płacić? Polacy coraz częściej decydują się na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

  Jeśli wierzyć informacjom przekazanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń, Polacy tracą nadzieję na naprawę publicznej służby zdrowia. Liczba osób ubezpieczonych w ramach prywatnych polis zdrowotnych zwiększyła się o 26 proc. tylko w II kwartale 2017 roku - wynika z danych PIU.