• Informacje na temat:

  ubezpieczenie oc kary

Artykuły na temat: ubezpieczenie oc kary
 • ...ubezpieczenie obowiązkowe i za jego brak grożą kary – policja nakłada mandat 50 zł i informuje UFG. Wtedy i tak będziemy musieli wykupić OC, ale dodatkowo jeszcze poza mandatem zapłacić karę! W tym roku wynosi...

 • Kary za brak OC znowu w górę

  W związku z podniesieniem płacy minimalnej do 2000 zł w 2017 roku wzrosną kary za brak obowiązkowej polisy OC dla kierowców. Właściciele samochodów osobowych od stycznia płacić będą nawet 4000 zł.

 • Policja nie będzie wysyłać pism do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego z informacją o tym, że kierowca nie ma ważnej polisy OC. Zrobi to drogą elektroniczną. Na razie system ten działa w Szczecinie, ale za około trzy miesiące ma objąć całą Polskę. Za brak obowiązkowego ubezpieczenia UFG nakłada wysokie kary. W przypadku samochodów osobowych wynoszą one od 640 zł (za brak polisy do...

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla pośredników nieruchomości

  We wrześniu 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami. Jedną ze zmian, którą wprowadziła nowelizacja jest obowiązkowe ubezpieczenie OC dla pośredników nieruchomości.

 • Mamy dobrą wiadomość dla osób, które podpisały umowy o prowadzenie tzw. polisolokat i obawiają się, że już nigdy nie odzyskają wpłaconych pieniędzy. Urząd ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) właśnie nałożył na 4 firmy ogromne wielomilionowe kary (jedne z najwyższych w historii tego urzędu) za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów. Kolejne 24 postępowania są w toku.

 • Ubezpieczenia: Wyższe sankcje za brak polisy OC

  Właściciel auta osobowego, który nie wykupi polisy OC w 2018 roku, musi się liczyć z karą w wysokości 4,2 tys. złotych - przypominają przedstawiciele Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 • Jeśli nie masz wykupionego ubezpieczenia OC, może cię to sporo kosztować, bo Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny...

 • UOKiK zakwestionował praktyki PZU ws. ubezpieczenia OC

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń mógł ograniczać prawo konsumentów w sprawie komunikacyjnych ubezpieczeń OC - stwierdził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W efekcie PZU będzie musiało zwrócić część pobranych składek.

 • Koniec kar za niedostarczenie zwolnienia lekarskiego

  ...porzucenia etatu - zauważa Dorota Wolicka. Również związkowcy wskazują na podobne problemy. - Likwidacja kary dla ubezpieczonych może wynikać z obawy, że ZUS będzie musiał...

 • Mandaty w górę. Nie masz ubezpieczenia OC? W 2017 zapłacisz nawet trzy razy tyle co zarabiasz

  Klamka zapadła. W 2017 roku nastąpi podwyżka mandatów za brak polisy OC . Podstawowa sankcja dla kierowcy auta osobowego to dwukrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę. Zobacz nowe stawki kar.