• Informacje na temat:

  ubezpieczenie pojazdu

Artykuły na temat: ubezpieczenie pojazdu
 • Zasadą w ubezpieczeniach majątkowych jest, iż odszkodowanie może otrzymać jedynie osoba, która poniosła szkodę, np. właściciel pojazdu. Nie oznacza to jednak, że to ona musi zawrzeć umowę ubezpieczenia. Przepisy dopuszczają sytuacje, w których stroną umowy ubezpieczenia jest osoba trzecia (np. rodzic ubezpieczający samochód należący do syna czy córki).

 • Posłowie PiS chcą zmiany prawa. To będzie rewolucja w ubezpieczeniu OC pojazdów

  Piotr Liroy-Marzec nie ma już monopolu na walkę z absurdami? Okazuje się, że dwaj posłowie PiS Adam Ołdakowski i Jerzy Gosiewski również postanowili ułatwić życie polskim kierowcom. Parlamentarzyści chcą zmienić przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 • Zastanawiasz się, jak obniżyć koszty ubezpieczenia OC? Możesz kupić je w pakiecie, np. z ubezpieczeniem mieszkania, i dzięki temu...

 • Wyjeżdżasz na wakacje? Pamiętaj nie tylko o ubezpieczeniu turystycznym

  Kiedy słyszymy "ubezpieczenie na wakacje", zwykle myślimy o ubezpieczeniu turystycznym, zapewniającym ochronę podczas wyjazdu. Nieszczęście może jednak spotkać nie tylko nas, lecz także nasz dom, który często pozostawiamy bez opieki. Osoby udające się w podróż samochodem powinny dodatkowo rozważyć zakup assistance komunikacyjnego.

 • Właściciel pojazdu ma obowiązek ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej, czyli kupić polisę OC. Bez tego, w razie spowodowania wypadku, z własnej kieszeni będzie musiał zapłacić za naprawę(...) ubezpieczenie obowiązkowe i za jego brak grożą kary – policja nakłada mandat 50 zł i informuje UFG. Wtedy i tak będziemy musieli wykupić OC, ale dodatkowo jeszcze poza mandatem zapłacić karę! W tym roku wynosi...

 • Ubezpieczenia samochodowe: Uwaga na "angliki"

  Ubezpieczenia samochodowe: Od soboty, 15 sierpnia 2015 roku, pojazdy przystosowana do ruchu lewostronnego mogą przejść badanie w stacji kontroli pojazdów, a potem uzyskać dowód rejestracyjny. OC tzw "anglików" może być jednak bardzo drogie.

 • Pracujesz jako kurier? Upewnij się, że posiadasz ubezpieczenie dla kurierów!

  Ochrona z ubezpieczenia Polisa dla kuriera powinna oferować więcej, niż zwykłe ubezpieczenie dla kierowcy. Idealne ubezpieczenie roztacza ochronę nad kierowcą, oddanym mu pod opiekę pojazdem oraz(...) naprawy uszkodzonego pojazdu znacznie nie osłabiły jego budżetu. I co najważniejsze, jeśli osoba prowadząca pojazd sama dozna uszczerbku na zdrowiu, może liczyć na zwrot kosztów leczenia czy sowite...

 • UE szykuje transgraniczne kontrole OC pojazdów

  W tym tygodniu PE zadecyduje o transgranicznych kontrolach pojazdów bez ubezpieczenia OC. To jeden z pomysłów KE, która we środę ma głosować nad lepszą ochronę ofiar wypadków drogowych.

 • Porównaj oferty Warto poświęcić trochę czasu na porównanie ofert, aby wybrać najlepsze ubezpieczenie swojego auta. Pamiętajmy, że najtańsze nie zawsze znaczy najlepsze. Szukajmy takiego, które w jak największym stopniu pokryje ewentualne szkody. Zapytaj o zniżki Ubezpieczenie przez internet zwykle bywa korzystniejsze niż na miejscu u agenta. Ale...

 • Rosną składki z tytułu OC posiadaczy pojazdów

  Straty w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych będące konsekwencją wojny cenowej, rekomendacje KNF, czy wyższe kwoty zasądzanych roszczeń na rzecz poszkodowanych w wypadkach to tylko niektóre czynniki skutkujące podwyższeniem składek na obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Po latach obniżek już zaczęliśmy płacić więcej, a najprawdopodobniej składki dalej będą rosły.