• Informacje na temat:

  ubezpieczenie transakcji zagranicznych

Artykuły na temat: ubezpieczenie transakcji zagranicznych
 • ...posiada gwarancję lub ubezpieczenie. Możesz też zapytać o aktualną kondycję finansową firmy. Biuro nie ma obowiązku się z niej tłumaczyć, ale to dobry test – jeśli pracownik nie będzie chciał(...) bank kontaktuje się z organizacją płatniczą (Visa, MasterCard), ta zaś dopełnia reszty formalności. Jeśli biuro podróży okaże się niewypłacalne, straty pokrywa ubezpieczenie organizacji płatniczej...

 • PZU podtrzymuje swoją strategię do 2020 r.

  PZU, którego składka w I kwartale 2017 roku wzrosła 20,1 proc. rdr, ocenia, że powtórzenie dwucyfrowych wzrostów w kolejnych kwartałach będzie dużym wyzwaniem - poinformował PAP Paweł Surówka, prezes PZU.

 • ...nieuprawnionych transakcji. Jeśli jednak bank udowodni zaniedbanie ze strony właściciela, może odmówić pokrycia strat. Co robić bez pieniędzy? Poszkodowany turysta powinien zgłosić się do konsulatu albo ambasady. Wówczas ktoś z rodziny albo znajomych może dokonać wpłaty na konto Ministerstwa Spraw Zagranicznych. A pechowiec odbierze gotówkę w kasie placówki dyplomatycznej. Co będzie chyba...

 • Zysk grupy PZU powyżej oczekiwań

  Zysk netto grupy PZU w pierwszym kwartale 2015 roku wzrósł do 941,3 mln zł z 760,4 mln zł rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Zysk PZU okazał się 6 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 890,8 mln zł.

 • ...kupować w sklepach zagranicznych, ponieważ te same zasady obowiązują już w całej Unii Europejskiej. Obowiązki informacyjne Zgodnie z nowymi przepisami, każdy przedsiębiorca powinien udzielić(...). Natomiast przedsiębiorcy prowadzący tradycyjny sklep lub punkt usługowy, mają obecnie m.in. obowiązek uzyskania wyraźnej zgody klienta na poniesienie przez niego dodatkowych kosztów (np. ubezpieczenie...

 • Zagraniczne wakacje: Na co trzeba zwrócić uwagę?

  Polacy często kupują wakacje na krótko przed planowanym urlopem. W przypadku braku pogody w kraju, najchętniej decydujemy się na miejsce z gwarantowanym słońcem. Obecnie, ze względu na bezpieczeństwo i sytuację gospodarczą w najbardziej popularnych krajach turystycznych, zastanawiamy się nad wyborem miejsca wypoczynku. Na co zwrócić uwagę, aby mądrze kupić zagraniczne wakacje?

 • Robiłam zakupy w dużym supermarkecie. Było tłoczno przy kasie i wtedy złodziej musiał mi wyciągnąć portfel. Zorientowałam się dopiero, jak musiałam zapłacić. Niestety zanim dotarłam do domu i zastrzegłam kartę, minęło sporo czasu. Złodziej użył mojej karty! Czy bank musi uznać moją reklamację? - denerwuje się Małgorzata z Gdyni.

 • Biura podróży coraz częściej zabezpieczają się przed ryzykiem kursowym. To przekłada się na niższe ceny wycieczek

  Wahania kursów walutowych to jeden z głównych czynników ryzyka dla biur podróży. Dlatego touroperatorzy starają się przed nimi zabezpieczyć. Coraz częściej rozliczają koszty w lokalnych walutach i korzystają z kontraktów typu forward. W ten sposób chronią się przed ewentualnymi wzrostami cen, a to przekłada się na niższe ceny wyjazdów.

 • ...określona kwota, np. 1500 zł; – aby miesięcznie zrealizować określoną liczbę transakcji kartą. Bank wymaga, by na konta wpływało miesięcznie 1000 zł. Czy taka wpłata zapewni darmowe konto bez(...) dokładnie przeczytać warunki polisy, bo takie ubezpieczenie nie dotyczy każdego rodzaju śmierci. Przykładowo: rodzina posiadacza takiego konta może nie dostać odszkodowania w razie jego śmierci naturalnej...

 • Kapitał ma narodowość

  W całej Europie rządy hołubią własne instytucje finansowe - wszyscy dobrze sobie zdają sprawę z tego, że kapitał ma narodowość i najważniejsze jest stymulowanie własnej gospodarki - podkreśla w wywiadzie dla "Gazety Bankowej" Michał Krupiński, prezes zarządu PZU SA.