• Informacje na temat:

  ubezpieczenie zdrowotne studenta

Artykuły na temat: ubezpieczenie zdrowotne studenta
 • Od 12 stycznia mamy łatwiejszy dostęp do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej.

 • Ubezpieczenie zdrowotne dziecka kończącego naukę

  Obowiązkiem osoby podlegającej ubezpieczeniu zdrowotnemu jest zgłoszenie do niego członków swojej rodziny. W taki sposób zgłasza się do tego ubezpieczenia m.in. dzieci.

 • Jeśli wyjeżdżasz za granicę, a masz kłopoty ze swoim zdrowiem, wyrób Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 • Młodzież przed wakacjami już rozgląda się za pracą. Trzeba jednak uważać, bo są pułapki

  Wykonywanie przez dziecko pracy zarobkowej w okresie wakacyjnym może wywołać komplikacje w kontynuowaniu ubezpieczenia zdrowotnego, które mu dotychczas przysługiwało jako członkowi rodziny. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił w sprawie tego problemu do ministra zdrowia.

 • ...ubezpieczenie rentowe, emerytalne, wypadkowe i zdrowotne. Dobrowolne jest jedynie ubezpieczenie chorobowe. Pani mama może spać spokojnie. Rodzic nie musi wyrejestrowywać dziecka, które zgłosił do...

 • Pieniądze dla studenta

  Skąd wziąć pieniądze na studiowanie? Oprócz standardowego i najczęściej wykorzystywanego źródła dochodów, jakim są rodzice, wsparcia można szukać u rektora, ministra albo w banku. Można też pracować dorywczo. Oto nasz przewodnik po stypendiach socjalnych, naukowych i dla niepełnosprawnych, kredytach studenckich oraz możliwościach zarabiania w pracy tymczasowej.

 • 60 proc. studentów dorabia po zajęciach. Większość pracuje na umowę-zlecenia

  ...społeczne i zdrowotne za zleceniobiorcę, czyli studenta kształcącego się na studiach I oraz II stopnia lub na jednolitych studiach magisterskich do ukończenia 26 lat - przypomina Bożena Chustecka(...) umów zlecenia ze studentami nie opłaca się składek na ubezpieczenia. - Praca w czasie studiów to niezwykle istotny fragment CV. Osoba zaraz po studiach może niewiele wpisać do swojej aplikacji...

 • Ulga Morawieckiego na własne ryzyko

  Ubezpieczenia w ZUS: Zwolnienie prowadzących działalność przez pół roku z obowiązku płacenia składek może mieć opłakane skutki. Przedsiębiorcy, którzy ulegną poważnym wypadkom, zostaną zostawieni na pastwę losu.

 • ...ubezpieczenia zdrowotnego jako członka rodziny. Jeśli jednak student nie ma rodziców lub opiekunów prawnych, wystarczy, że zgłosi się do dziekanatu i wypełni oświadczenie, a zostanie zgłoszony do ubezpieczenia przez uczelnię. W tym przypadku nie ma znaczenia jego wiek. Na podstawie ubezpieczenia zdrowotnego osoba studiująca może korzystać ze wszystkich usług medycznych gwarantowanych przez Narodowy...

 • Obowiązki związane z bhp wobec studenta zatrudnianego na podstawie umowy zlecenia

  Na okres sierpień-wrzesień oprócz stałych pracowników, planuję dodatkowo zatrudnić kilku studentów do prac związanych z przygotowywaniem posiłków i obsługą klientów. Osoby te będą świadczyły pracę na podstawie umowy zlecenia. Czy musimy przeprowadzać dla nich szkolenia bhp oraz skierować ich na badania lekarskie? Czy osoby te muszą posiadać książeczki sanitarno-epidemiologiczne? Jeżeli tak, to czy jesteśmy zobowiązani ponieść koszty tych szkoleń i badań?