• Informacje na temat:

  ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy

Artykuły na temat: ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • Dałaś się kiedyś namówić na ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, potocznie nazywane polisolokatą i straciłaś wszystkie pieniądze?...

 • Koniec ze sprzedażą niepotrzebnych polis

  Już za kilkanaście dni zacznie obowiązywać nowa ustawa o dystrybucji ubezpieczeń, która dostosowuje polski porządek prawny do norm unijnych stosowanych już w innych krajach. Wielu agentów wskazało, że najbardziej istotnym zagadnieniem jest konieczność przeprowadzenia analizy potrzeb klienta.

 • Zaproponowano ci polisę? Dokładnie przeczytaj umowę nim cokolwiek podpiszesz. Cezary Orłowski z biura rzecznika ubezpieczonych mówi, że do końca września br. odnotowano ponad 920 skarg na praktyki towarzystw ubezpieczeniowych. Chodzi o to, że przedwczesna rezygnacja z polisy oznacza utratę większości lub nawet całości środków.

 • Policjanci z planami kapitałowymi? Niewykluczone

  MSWiA rekomenduje objęcie wszystkich funkcjonariuszy programem dodatkowego oszczędzania na starość. Związki zawodowe i pracodawcy są przeciwni.

 • ...z działem marketingu i komunikacji. Jednak w związku z tym, że polski rynek kapitałowy jest stosunkowo młody, można zidentyfikować problem braku odpowiedniej liczby wykwalifikowanych pracowników łączących(...), że rośnie zainteresowanie polskim rynkiem kapitałowym, a w związku z tym zwiększa się liczba departamentów IR oraz profesjonalizacja usług przez nie prowadzonych. Relacje inwestorskie przede wszystkim...

 • Wynik najwyższy od pięciu lat i rekordową składką

  Grupa PZU zanotowała najwyższy od pięciu lat kwartalny zysk netto, zarówno na poziomie Grupy (1,56 mld zł), jak i jednostki dominującej (1,01 mld zł). Składka przypisana brutto w III kwartale 2018 roku wyniosła 5,38 mld zł, co w ujęciu narastającym daje rekordowe 17,3 mld zł po dziewięciu miesiącach tego roku.

 • Przez pewien czas opłacałem składki do ZUS a część z nich odprowadzana była do Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE). Od kilku lat jestem ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). W jaki sposób będę miał w przyszłości wyliczoną emeryturę. Czy świadczenie dostanę tylko z KRUS? Mateusz z Wadowic.

 • Kilka milionów wpuszczonych w polisolokaty

  W Ministerstwie Sprawiedliwości doszło dziś do pierwszego posiedzenia zespołu roboczego, który zajmie się nadużyciami związanymi ze sprzedażą polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Według szacunkowych danych "polisolokaty" wykupiło kilka milionów Polaków.

 • Rośnie rola ubezpieczycieli w gospodarce. Zatrudniają ćwierć miliona pracowników

  ...w papierach dłużnych Skarbu Państwa. Dla przykładu, w ubezpieczonych funduszach kapitałowych Polacy ulokowali 45 mld zł. Te pieniądze są na giełdzie, ubezpieczyciele je inwestują - mówi Jan Grzegorz(...) wynika, że w 2012 r. w Polsce było w niej zatrudnionych około 250 tys. osób, z czego około 27 tys. bezpośrednio w zakładach ubezpieczeń, a około 190 tys. w pośrednictwie ubezpieczeniowym oraz...

 • Co dalej z kłopotliwymi polisolokatami?

  Polisolokaty to umowna nazwa produktów łączących w sobie produkt typowo inwestycyjny - ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy w powiązaniu z ubezpieczeniem na życie, w które zainwestowano w Polsce około 50 miliardów złotych. Produkty te pozwoliły ominąć tzw. podatek Belki. Jednak, wbrew przekazom marketingowym, zazwyczaj nie przynoszą zysków, a rezygnacja z nich może oznaczać utratę niemal całych