• Informacje na temat:

  ubój rytualny

Artykuły na temat: ubój rytualny
 • Bez uboju rytualnego ludzie stracą pracę

  ..." - stwierdza jeden z organizatorów manifestacji prof. dr hab. Andrzej Elżanowski, członek Polskiego Towarzystwa Etycznego.  Od 1 stycznia w Polsce nie ma przepisów, które zezwalałyby na ubój rytualny(...) rozporządzenie jest sprzeczne z ustawą o ochronie zwierząt, a przez to z konstytucją. Przywrócenie uboju rytualnego wymaga nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt z 1997 r.  Ubój rytualny jest dozwolony w 22

 • Krajowa Rada Izb Rolniczych jest za utrzymaniem hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego bez ograniczeń. Rolnicy chcą wykreślenia ograniczeń z projektów ustaw o ochronie praw zwierząt.

 • Wzrost eksportu wołowiny z uboju rytualnego

  Polska jest kluczowym producentem mięsa w UE. W 2016 r. była największym producentem drobiu, 4. producentem wieprzowiny i 7. producentem wołowiny. Zdaniem analityków CAIB Polska wołowina zdobywa rynki mięsa koszernego i halal.

 • Wojewódzcy lekarze weterynarii mają organizować szkolenia dla personelu zajmującego się ubojem zwierząt, tak by przy uśmiercaniu zwierząt nie powodować u nich niepotrzebnego bólu - wynika z projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt, którym we wtorek ma zająć się rząd.

 • Producenci wołowiny przeciwni zakazaniu uboju rytualnego

  Producenci wołowiny są przeciwni wprowadzeniu zakazu uboju rytualnego, który zakłada poselski projekt ustawy o ochronie zwierząt - wynika ze stanowiska Rady Sektora Wołowiny. Podkreślają, że ubój taki jest warunkiem eksportu tego mięsa do krajów muzułmańskich.

 • NIK krytycznie o bezpieczeństwie żywności

  Najwyższa Izba Kontroli krytycznie o pracy Inspekcji Weterynaryjnej i działaniach ministra rolnictwa. Według najnowszego raportu NIK nadzór nad ubojem gospodarczym zwierząt i handlem produktami pochodzącymi z niego jest niedostateczny, co przekłada się na bezpieczeństwo sprzedawanej żywności.

 • Jan Bury z PSL uważa, że wczorajsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uboju rytualnego otwiera dla polskich producentów nowe możliwości eksportowe.

 • Sieć marketów wycofuje mięso halal

  Austriacka filia supermarketów SPAR zawiesiła kampanię reklamową i próbną sprzedaż mięsa halal, które jest pochodzącego z uboju prowadzonego wg wymogów islamu.

 • Czy europejski drób podbije Zjednoczone Emiraty Arabskie?

  Polscy hodowcy drobiu gościli na targach Gulfood 2017. Celem wizyty była promocja europejskiego drobiu wyprodukowanego z zachowaniem zasad halal obowiązujących na Bliskim Wschodzie.

 • Izrael - wielki rynek mięsa znowu otwarty

  Polska może sprzedawać wołowinę do Izraela. Będziemy wracać na ten bardzo atrakcyjny cenowo rynek poinformowało ministerstwo rolnictwa.